Była królową ciętej riposty. 7 cytatów Marii Czubaszek, które zostają w głowie
Maria Czubaszek zapamiętana została jako błyskotliwa obserwatorka codzienności. Z niezwykłą inteligencją i humorem komentowała otaczający ją świat. Jej bezkompromisowy styl oraz słynny cięty język sprawiły, że wiele jej wypowiedzi do dziś funkcjonuje w przestrzeni publicznej. Prezentujemy zestawienie najbardziej wyrazistych cytatów tej legendarnej dziennikarki.
- 7 zdjęć Zobacz galerię
- Jak Maria Czubaszek komentowała otaczającą rzeczywistość i relacje międzyludzkie.
- Co Maria Czubaszek mówiła na temat miłości, polityki i śmierci.
- Dlaczego cytaty Marii Czubaszek wzbudzały kontrowersje.
- Które wydarzenia i sukcesy zawodowe wpłynęły na życie Marii Czubaszek.
Maria Czubaszek – cytaty o miłości, polityce, śmierci
Maria Czubaszek zmarła w 2016 roku, ale pozostawiła po sobie wiele tekstów, wywiadów, audycji czy nagrań. Dziennikarka w lekki i dowcipny sposób komentowała nie tylko otaczającą ją rzeczywistość, ale i relacje międzyludzkie. Nie bała się zgryźliwie podsumować swojego nastawienia do miłości, pracy, polityki czy śmierci. Jej wypowiedzi niejednokrotnie wzbudzały kontrowersje, ale m.in. właśnie za to doceniali ją wielbiciele jej twórczości.
Sporo z jej poglądów wiązało się z bardzo udanym małżeństwem z muzykiem Wojciechem Karolakiem i codziennym funkcjonowaniem w związku… ale nie tylko. W naszej galerii znajdziesz cytaty Marii Czubaszek dotyczące różnych sfer życia. Zgadzasz się ze złotymi myślami słynnej dziennikarki?
Maria Czubaszek – kim była?
Maria Czubaszek urodziła się w 1939 r. Studiowała filologię angielską i dziennikarstwo, ale nie ukończyła żadnego z kierunków. Karierę zaczęła w Programie I Polskiego Radia. Początkowo była sekretarką i opiekunką techniczną, a następnie autorką sloganów reklamowych; potem zasiliła zespół redakcyjny, tworząc słuchowiska i audycje satyryczne. Pisała też piosenki i tworzyła felietony dla różnych tytułów (m.in. „Szpilek” czy „Zwierciadła”). W późniejszych latach grała w improwizowanym serialu „Spadkobiercy”.
Wydawała też książki, a najbardziej znana pozycja to „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” w formie wywiadu-rzeki z Arturem Andrusem. Maria Czubaszek uczestniczyła też w rozmaitych przedsięwzięciach, m.in. akcjach sprzeciwiających się trzymaniu psów na łańcuchach. Zmarła w 2016 r. w wieku 76 lat z powodu wycieńczenia organizmu i komplikacji układu krążenia.
Źródło: CHILLIZET/lubimyczytac.pl/culture.pl