Kultowe komiksy w czasach PRL. Czy rozpoznasz ich bohaterów na obrazku?
"Tytus, Romek i A'Tomek", "Kajko i kokosz", "Kapitan Żbik" – kto z nas nie pamięta tych komiksów?! Były one bardzo popularne w czasach PRL, ale teraz również mają status "kultowych". Sprawdź, jak dobrze pamiętasz te wydawnictwa.
- 12 pytań Rozpocznij quiz
Kultowe, popularne komiksy w PRL – czy je pamiętasz?
Quiz: Czy pamiętasz te komiksy z czasów PRL-u?

Choć czasy PRL-u wielu osobom kojarzą się z szarą codziennością, to właśnie wtedy powstały jedne z najbardziej kolorowych i kreatywnych dzieł polskiej popkultury – komiksy. W latach 60., 70. i 80. komiksy cieszyły się ogromną popularnością, a ich twórcy byli prawdziwymi gwiazdami wśród młodych czytelników. Nazwiska takie jak Papcio Chmiel, Szarlota Pawel, Tadeusz Baranowski, Grzegorz Rosiński czy Bohdan Butenko do dziś budzą nostalgię i szacunek wśród fanów obrazkowych historii.
To właśnie dzięki nim poznaliśmy przygody Tytusa, Romka i A’Tomka, Jonki, Jonka i Kleksa, Kajka i Kokosza, czy też postaci z kultowych serii „Relax”. Choć dostęp do zagranicznych komiksów był ograniczony, polscy autorzy z powodzeniem tworzyli własne światy – często pełne absurdu, humoru i inteligentnej satyry. Ich dzieła nie tylko bawiły, ale również przemycały aluzje do ówczesnej rzeczywistości, co czyni je dziś jeszcze bardziej interesującymi.
Dziś komiksy z czasów PRL-u przeżywają prawdziwy renesans. Są ponownie wydawane, analizowane i kolekcjonowane przez kolejne pokolenia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was prosty, lecz sentymentalny quiz. Sprawdźcie, ile pamiętacie z dzieciństwa – rozpoznajcie bohaterów kultowych komiksów po ilustracjach. 12 pytań, 12 postaci. Wynik to jedno, ale najważniejsza jest zabawa i podróż w czasie, do świata pełnego barwnych historii i niezapomnianych bohaterów!
Żródło: CHILLIZET/ Culture.pl/