Na antenie:

Polityka redakcyjna

Katarzyna Wiatrak
2 min. czytania
22.12.2023 11:37
Zareaguj Reakcja

Poznaj politykę serwisu chillizet.pl i zasady, jakim hołdują tworzący serwis dziennikarze.

Polityka redakcyjna
fot. ---

Serwis chillizet.pl jest serwisem, który współtworzą dziennikarze redakcji online oraz dziennikarze radiowi. Mamy świadomość, że bez radia, którego słuchacie na co dzień (a jeśli nie, to serdecznie do tego zachęcamy) nie byłoby tego serwisu. Czas antenowy nie jest z gumy, ale internet przyjmie wszystko i w każdej długości. Co więcej, pozwala wrócić do interesującej nas rozmowy w dowolnym czasie i miejscu.

Nie chcemy, by słuchacz radia Chillizet miał dysonans poznawczy, wchodząc na strony serwisu, więc prezentowane w serwisie treści będą utrzymane w podobnej stylistyce, jak te w eterze. Tak, jak w życiu, tak i w pracy staramy się zachować odpowiedni balans. 

Jacy jesteśmy i czym się kierujemy w pracy oraz życiu?

Rzetelność, wiarygodność, otwartość na innych ludzi, szacunek dla rozmówcy, czy opisywanych historii – tym na co dzień kierujemy się w naszej pracy. Nie szukamy sensacji, nie zajmujemy się plotkami. W pracy kierujemy się zasadą, że piszemy o tym, co ludzie chcą nam powiedzieć, a nie to, co my chcemy od nich usłyszeć.

Dbamy o to, aby nasze artykuły były:

  • ciekawe i inspirujące,
  • wiarygodne i rzetelne (bazowały m.in. na sprawdzonych źródłach i publikacjach naukowych),
  • przystępnie i ciekawie napisane.

Współpracujemy z wieloma ekspertami z różnych dziedzin życia (lekarzami, psychologami, dietetykami, certyfikowanymi trenerami, luminarzami kultury i sztuki), a także pasjonatami, którzy spełniają swoje marzenia, dzieląc się z nami swoimi spostrzeżeniami.

W naszej pracy wspierają nas również dziennikarze i reporterzy innych serwisów radiowych. Tworzymy silny zespół, wspierających się, dzielących się swoimi doświadczeniami, a nawet życiową energią ludzi.

Co znajdziesz w serwisie Chillizet.pl?

Poruszana przez nas tematyka jest szeroka. Oczywiście znajdziesz na naszych stronach informacje o ważnych wydarzeniach kulturalnych, premierach filmowych, teatralnych, muzycznych, czy literackich. Możesz zapoznać się z zapisem rozmów z ciekawymi ludźmi, ale nie tylko. Znajdziesz tu też informacje o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, uważności i o  idei slow life, a także o zdrowiu psychicznym i dobrych, wspierających relacjach. Będą też artykuły o radzeniu sobie ze stresem, technikach relaksacyjnych, jodze, medytacji oraz podróżach... nie tylko tych w głąb siebie, ale i tych na inne kontynenty.

Z czego się utrzymujemy?

Serwis chillizet.pl utrzymywany jest m.in. z przychodów osiąganych z reklam. Materiały opracowane na zlecenie reklamodawcy czy partnera są wyraźnie oznaczone napisem "materiały partnerskie", "materiały reklamowe". To odróżnia je od treści redakcyjnych.

Kto wchodzi w skład redakcji chillizet.pl?

Redakcję chillizet.pl tworzą dziennikarze ze sporym doświadczeniem zawodowym.

Online:

  • Łukasz Sawala – wydawca chillizet.pl
  • Monika Karbarczyk – redaktorka prowadząca serwis chillizet.pl

Radio:

  • Dariusz Staniak – redaktor naczelny radia Chillizet
  • Magdalena Mleczko, Dagmara Kowalska, Dominika Biegańska, Jeremi Pedowicz 

Serwis chillizet.pl tworzy całość z radiem Chillizet. Zachęcamy do czytania artykułów na serwisie i słuchania naszego radia w aplikacji lub na stronie internetowej.