Smukła talia to marzenie każdej kobiety! Wiemy, jakie są na to najlepsze ćwiczenia

Julita Buczek 04.09.2018
płaski brzuch i wąska talia
Fotografia: Shutterstock

Ćwiczenia na talię z pewnością przydadzą się wszystkim tym, którzy chcą powalczyć o lepszą sylwetkę!

Ćwiczenia na talię należą do tych, które powinniśmy wykonywać przy każdym możliwym treningu. Smukła talia jest marzeniem wielu kobiet, a mało z nich wie, zna proste ćwiczenia, które sprawdzą się podczas rzeźbienia własnej sylwetki. Wąska talia sprawi, że sylwetka będzie wydawać się smuklejsza oraz bardziej ponętna. Zadbaj o figurę, wykonując przygotowany przez nas zestaw ćwiczeń.

Jeśli będziesz poprawnie wykonywać przygotowane zestawy, w krótkim czasie odniesiesz spektakularne efekty. Wszystkie ćwiczenia zostały dobrane tak, aby przynosiły szybki i zadowalający efekt.

Ćwiczenia na talię osy

  • Jedno z bardziej skutecznych ćwiczeń na talię, możesz wykonywać, oglądając telewizję. Chodzi o proste i bardzo przyjemne, jakim jest hula hop! Obroty wokół talii świetnie ukształtują mięśnie brzucha oraz go wyszczuplą.

Skłony ze stania

  • Stań w rozkroku. Mając wyprostowane nogi, wykonuj skłon w przód, a potem do każdej nogi maksymalnie się wychyl.

Skłony do siadu z wyprostowanymi nogami

  • Usiądź na podłodze i wyciągnij przed siebie nogi. Skłaniaj się w stronę stóp rękoma, pamiętając, aby maksymalnie się do nich wychylić.

Nożyce pionowe

  • Wymachuj obiema nogami jednocześnie w górę i w dół, ale nie dotykaj nimi ziemi. To ćwiczenie sprawi, że mięśnie będą pobudzone, a co za tym idzie, jest bardziej efektywne.

Unoszenie nóg

  • Połóż się na plecach z rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia i wyprostowanymi nogami. Podnoś obie złączone razem maksymalnie do góry, wytrzymaj kilka sekund, potem powoli opuść je w dół.

Zobacz także: Ćwiczenia na piłce pomogą ujędrnić ciało i pozbyć się zbędnych kilogramów!

Brzuchy

  • Połóż się płasko na plecach z wyprostowanymi nogami. Ręce spleć na karku. Podnoś się tak, aby prawym łokciem dotknąć lewego kolana, przy kolejnym powtórzeniu zamień strony. To ćwiczenie na talię oraz płaski, twardy brzuch.

Odchylanie do tyłu

  • Jest to ćwiczenie odwrotne do brzuszków. Usiądź na podłodze w siadzie prostym ze skrzyżowanymi nogami. Ręce spleć na karku oraz odchylaj się maksymalnie do tyłu.

Jakie ćwiczenia na talię?

Jednym z najlepszych i najbardziej efektywnych ćwiczeń jest russian twist. Nie należy ono do najprostszych, jednak przynosi spektakularne efekty.

Jak wykonać russian twist?

Usiądź prosto na podłodze. Mocno napnij mięśnie brzucha i odchyl lekko tułów do tyłu. Nogi staraj się unieść nad ziemię pod kątem prostym. Tak ma wyglądać pozycja wyjściowa. Należy zrobić skręt tułowia i dotknąć obiema dłońmi podłogi obok siebie. Następnie skręcić talię w drugą stronę i znowu dotknąć ziemi. Podczas dotykania rękoma podłoża, należy mieć cały czas uniesione nogi. Aby ćwiczenie było efektowne, należy wykonać 10 skrętów, a z każdym następnym treningiem zwiększać tę liczbę o 2.

Przyrządy do ćwiczeń na talię osy

Podczas ćwiczeń na talię osy powinniśmy wykorzystać potencjał takich przyrządów jak hula-hoop czy twister. Oba przyrządy pomogą wymodelować brzuch oraz wzmocnić mięśnie skośne brzucha.

Co robić, aby mieć wąską talię?

Jeśli chcesz wysmuklić talię, musisz połączyć trening wytrzymałościowy z powyższymi ćwiczeniami. Dzięki temu spalisz zbędną tkankę tłuszczową. Najlepiej, jeśli twój trening będzie trwać od 40 do 50 minut. Organizm spala tkankę tłuszczową dopiero po 20 minutach od rozpoczęcia ćwiczeń.

Trening rozwija mięśnie, ale również je ujędrnia, co oznacza, że poradzi sobie również pomarańczową skórką. Jeśli zaczniesz ćwiczyć systematycznie (minimum 3 razy w tygodniu), masz szansę zrzucić nawet kilka kilogramów! Oczywiście warto też zmienić dietę. Lepiej, jeśli zrezygnujesz z fast foodów, tłustych mięs, smażonych potraw oraz słodyczy. W twoim menu powinny na stałe zagościć warzywa, owoce oraz produkty zbożowe, chude mięso, ryby oraz nabiał.

Lubisz piękne zdjęcia? Sprawdź Instagram tego utalentowanego fotografa! Jest na co popatrzeć

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów