Wybieramy buty na siłownię! Jakie będą odpowiednie?

Julita Buczek 18.07.2018
buty na siłownię
Fotografia: Fotografia Pixaby

Odpowiednie buty na siłownię powinny być dobrane tak, aby pomagały w wykonywaniu ćwiczeń. Idealny model sprawi, że będziesz czuć się z nich komfortowo i z pewnością nie nabawisz się kontuzji.

Każdy rodzaj sportu wymaga odpowiedniego sprzętu. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z siłownią, musisz wybrać odpowiedniego rodzaju akcesoria.

Zobacz też: 300 brzuszków. Łatwy plan treningowy, który jest dla każdego!

Buty na siłownię - jakie wybrać?

Odpowiednio dobrane buty na siłowni to nasza podstawa, w tych dopasowanych do naszych ćwiczeń, będziemy mieli mniejsze ryzyko kontuzji.

Zobacz też: Ćwiczenia z Chodakowską. Dzięki nim w końcu schudniesz!

Nieprawidłowe obuwie to takie, które nie zapewni naszej stopie stabilizacji i komfortu. Może to brzmieć banalnie, jednak pamiętajmy, że muszą to być buty sportowe, klapki zdecydowanie odpadają. Jeśli nie ćwiczysz na dużych obciążeniach, ze sztangą lub nie bazujesz na przysiadach w zupełności wystarczą buty fitnessowe na płaskiej podeszwie. Nie mogą to być buty do biegania i najlepiej, aby miały płaską podeszwę z delikatnym bieżnikiem, który zagwarantuje nam brak poślizgu.

Jakie buty wybrać do podnoszenia ciężarów?

Najlepiej sprawdzą się buty, które docelowo przeznaczone są do podnoszenia ciężarów. Nazywane lifterami. W takich butach swoje treningi wykonują trójboiści czy strongmani.

Buty do podnoszenia ciężarów są sztywne, dopasowane i skórzane. Dodatkowo posiadają pasek, który można jeszcze ciaśniej spiąć.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty na siłownię?

  1. Odpowiednie buty powinny mieć kilka cech, dzięki którym będą jeszcze wygodniejsze.
  2. Po pierwsze należy wybrać odpowiedni rozmiar, dlatego lepiej jest dobierać tego typu buty w sklepie stacjonarnym. Jeśli but będzie zbyt ciasny może to odbić się na jakości wykonywanych przez nas ćwiczeń.
  3. Kolejnym ważnym punktem jest wsparcie butów pod piętą, to bardzo istotne, kiedy wykonujesz przysiady z ciężkim obciążeniem.
  4. Podeszwa również odgrywa bardzo ważną rolę, powinna zapobiegać ewentualnym poślizgnięciem, ale nie utrudniać ruchów.
  5. Ostatni ważny punkt podczas zakupu nowych butów jest wybranie butów z odpowiednim typem cholewki. Najlepsza jest taka, która nie krępuje ruchów, czyli bez długiej cholewki.
  6. Buty powinny być lekkie i wykonane z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu buty nie rozpadną się i dłużej nam będą służyć.

Zobacz też: Poprawa kondycji i wyglądu ciała tylko z tabatą! Te ćwiczenia sprawdzą się dla każdego

Odpowiednie buty na fitness dla kobiet

  1. Buty do fitnessu powinny mieć odpowiednie podeszwy dostosowane do warunków, w jakich będziemy wykonywać ćwiczenia. Buty powinny zapewniać odpowiednią stabilizację.
  2. Ważnym aspektem jest amortyzacja. Odpowiednia może zdecydowanie ułatwić wykonywanie ćwiczeń, a nieodpowiednia doprowadzić do kontuzji.
  3. Nowoczesna technologia w obuwiu to nie zawsze chwyt marketingowy. Niektóre dodatkowe funkcje butów mają poprawić pracę mięśni ud, pośladków i dzięki temu zwiększyć efektywność treningów. Zdarza się jednak, że obietnice producenta kończą się tylko na podwyższeniu ceny. Nie zawsze najnowszy model będzie tym najlepszym.

Ceny butów na siłownię dla kobiet

Ceny są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od marki i tego, do jakiego sportu but został przeznaczony. Nie należy jednak oszczędzać na butach na siłownie, ponieważ odpowiednio dobrany model może zapobiec ewentualnej kontuzji. Ceny wahają się od 100 do nawet 1000 złotych!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te produkty utrudniają odchudzanie!

Autor: Julita Buczek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów