Ma dopiero 24 lata, a już jest motoparalotniowym mistrzem świata. Te zdjęcia zapierają dech w piersi!

Julita Buczek 17.04.2019
wojciech bógdał
Fotografia: Instagram @wojtekbogdal

Do tego sportu przekonał go tata, dlatego pierwsze loty rozpoczął już w wieku trzech lat. Dzisiaj zdobywa medale na konkursach oraz zawodowo zajmuje się fotografią i filmowaniem z powietrza.

Wojtek Bógdał urodził się w 1994 roku w Lipnie. Jest pilotem oraz członkiem polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej. W tym wieku to duże osiągnięcie. Wojtek jest również zdobywcą złotego medalu na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich. Cały czas związany jest z płockim Aeroklubem Ziemi Mazowieckiej, a w 2018 roku dołączył do grona zawodników wspieranych przez PKN Orlen.

Zobacz także: Trenerka pokazała zdjęcie przed i po odchudzaniu. Zalała ją fala hejtu!

Lata na motoparalotni i zdobywa złote medale

Dzięki swojej ciężkiej pracy oraz determinacji Wojtek zadebiutował w 2012 roku w zawodach Polskiej Ligi Motoparalotniowej, już w 2013 został powołany do Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Jego osiągnięcia są naprawdę imponujące, jednak szczególną uwagę należy zwrócić na ostatnią nagrodę, którą otrzymał w 2018 roku. Został doceniony i zdobył drugi złoty medal na Motoparalotniowych Mistrzostw Świata, które rozegrane zostały w Tajlandii.

Oprócz wybitnych osiągnięć w tej dyscyplinie sportu Wojtek wykonuje podczas lotów piękne zdjęcia. Niektóre zapierają dech w piersiach! Jego konto na instagramie przepełnione jest magicznymi podróżami, które odbywa w chmurach.

Macie jakąś pasję w swoim życiu?

Zobacz także: Jedna z najmłodszych pilotek PLL LOT opowiada o karierze w chmurach. "Zawsze jest to odpowiedzialność"

Wyspy to nie tylko skrawki ziemi, o którą rozbijają się turkusowe wody oceanu. To także miejsca niezwykłe pod wieloma innymi względami. Poznajcie 10 najbardziej niezwykłych wysp świata. Niektóre są... przerażające!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów