Podczas kwarantanny przebiegł maraton... na balkonie! "Na mamy wymówek"

Zuzanna Morska 25.03.2020
Mężczyzna biega
Fotografia: Shutterstock

Mężczyzna nie chciał łamać zakazu wychodzenia z domu w czasie epidemii i jednocześnie nie zamierzał przestać o siebie dbać. I właśnie tak narodził się pomysł przebiegnięcia maratonu na balkonie!

Elisha Nochomovitz to pracownik jednej z francuskich restauracji w Tuluzie. Mężczyzna jest sympatykiem biegania - ma na koncie 36 maratonów, z czego ostatni był dość niezwykły. Wszystko dlatego, że Francuz postanowił przebiec go... na balkonie!

Mężczyzna przebiegł maraton na balkonie podczas kwarantanny

Francja także boryka się z błyskawicznie rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Z tego powodu też władze kraju wprowadziły 17 marca 15-dniową kwarantannę dla wszystkich. Izolacja może ulec wydłużeniu. Wszystko po to, aby nie przybywało zarażeń.

Nie stanęło to na przeszkodzie aktywności fizycznej, której uwielbia oddawać się Elisha Nochomovitz. Mężczyzna uwielbia biegać, ale jednocześnie nie zamierzał łamać zasad wprowadzonych przez rząd. Z tego powodu właśnie postanowił przebiec maraton na swoim balkonie!

Francuz przebiegł 42 km w 6 godzin i 48 minut. I wcale nie było to łatwe, gdyż jego bieg polegał głównie na odbijaniu się od ścian. Balkon w mieszkaniu mężczyzny ma długość zaledwie 7 m!

Mężczyzna przyznał, że chciał też w ten sposób zabić dłużący się podczas kwarantanny czas. 

Są instrukcje, by pozostać w domu, to tak robię. Chcę pokazać wam, że nie mamy wymówek. Proszę pomyśleć o wszystkich naszych obrońcach, którzy stoją na pierwszej linii walki z wirusem - napisał w mediach społecznościowych.

Co sądzicie o jego pomyśle?

Ten zdrowy i pożywny posiłek to idealny pomysł na śniadanie. Zawiera wiele witamin, podnosi odporność, a przygotowuje się go błyskawicznie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów