Badacze określili ile minut dziennie trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć. Niektórzy mogą się zdziwić

Anna Respondek 27.09.2017
Ćwiczenia w domu
Fotografia: Instagram/lichtenauer

Czy to w ogóle jest możliwe?

Ludzie dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy lubią chodzić na siłownię i uprawiać sporty oraz tych, dla których to prawdziwa udręka. Naukowcy znaleźli jednak idealne rozwiązanie dla sceptyków zbytniego męczenia ciała i duszy. 

Badacze odkryli, że wystarczy codziennie poświęcić 180 sekund, czyli jedynie trzy minuty, aby zachować odpowiednią sylwetkę i być zdrowym. Bardzo intensywny trzyminutowy trening może zastąpić długie i skomplikowane ćwiczenia na siłowni. 

Fizjoterapeuta z Melbourne, Kusal Goonewardena, regularnie ćwiczący z australijskimi olimpijczykami powiedział portalowi Daily Mail, że tak krótki i intensywny trening może przynieść takie same korzyści, jak jego dłuższy 30 minutowy odpowiednik na siłowni, który zalecany jest przez Światową Organizację Zdrowia.  

Sposób proponowany przez Kusala przypomina dobrze znany trening HIIT, czyli tak zwany trening interwałowy, który normalnie trwa dłużej niż trzy minuty i polega na wykonywaniu krótkich i intensywnych ćwiczeniach w określonych odstępach czasu. 

Może warto poświęcić codziennie te trzy minuty? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów