Czy ćwiczenia w domu to dobry pomysł? Podpowiadamy jak i z kim ćwiczyć!

Julita Buczek 19.07.2018
ćwiczenia w domu
Fotografia: Fotografia Pixaby

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, koniecznie zacznij ćwiczyć w domu. Nim się obejrzysz, a niechciany tłuszczyk pójdzie w niepamięć.

Ćwiczenia w domu z pewnością sprawdzą się, kiedy nie chcesz tracić czasu na dalekie dojazdy na siłownię czy kupno karnetu. Z nami dowiesz się jakie ćwiczenia możesz wykonywać w domu!

Zobacz też: Wybieramy najlepsze buty do ćwiczeń!

Wszystko zależy od tego, co i ile ćwiczysz. Ćwiczenia muszą być dopasowane do twoich potrzeb i określonych celów. Nie możesz przetrenowywać się i wszystko musi być dostosowane do wytrzymałości.

Zobacz też: Aplikacja do ćwiczeń pomoże ci zaplanować trening! Znaleźliśmy 5 do wypróbowania

Fitness ćwiczenia w domu

Ostatnio bardzo modne stało się ćwiczenie z filmikami w domu. Trenerek, z którymi możesz ćwiczyć, jest bardzo dużo, dlatego z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie trening.

Zobacz też:  Ćwiczenia z Chodakowską. Dzięki nim w końcu schudniesz!

Ewa Chodakowska to chyba najbardziej znana trenerka fitnessu. Odniosła w Polsce spektakularny sukces. Proponuje ćwiczenia dla osób, które chcą zrzucić niechciane kilogramy i wymodelować ciało. Aby odnieść sukces, musisz zacząć działać. Pierwsze treningi mogą wydawać się bardzo trudne i jest możliwe, że nie wykonasz ich w całości. Później to minie i z wypiekami na twarzy będziesz czekała na kolejny czas spędzony z trenerką. Jeśli nie chcesz popaść w rutynę wybierać różnorodne treningi, Ewa Chodakowska przygotowała ich całe mnóstwo. Znajdziesz je zarówno na jej oficjalnym koncie YouTube oraz na wielu płytach dvd. Rozwiązaniem idealnym jest wybór odpowiednich treningów, które będą działać na te partie mięśni, na których najbardziej ci zależy.

   

Kolejną trenerką, z którą warto rozpocząć trening, jest Anna Lewandowska. Ta również przygotowała wiele różnych zestawów z ćwiczeniami. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. W treningach Anny Lewandowskiej duży nacisk kładzie się na trening mięśni brzucha, dlatego, jeśli zależy ci właśnie na tej partii, koniecznie skorzystaj z jej treningów.

Zobacz też: Poprawa kondycji i wyglądu ciała tylko z tabatą! Te ćwiczenia sprawdzą się dla każdego

Proste ćwiczenia w domu

Zebraliśmy 10 prostych ćwiczeń, które wykonasz w domu, a które pozwolą ci wyrzeźbić ciało i wzmocnić niektóre jego partie. Koniec z wymówkami, że siłowni znajduje się za daleko lub nie stać cię na zakup karnetu. Podejmij walkę o lepszą sylwetkę!

Ćwiczenie na skośne mięśnie brzucha

Usiądź na podłodze, kolana zegnij do dziewięćdziesięciu stopni. Pięty dotykają lekko podłoża. Ręce możesz skrzyżować za głową. Pamiętaj o napięciu brzucha.

Ćwiczenie na skośne mięśnie brzucha

Połóż się płasko na plecach. Nogi wyprostuj, ustaw je na szerokość bioder. Ramiona rozłóż za głową w kształt litery V. Napnij brzuch. Przyciągaj rękę do stopy, najpierw do lepiej, a potem do prawej.

Ćwiczenie na plecy i skośne mięśnie brzucha

Połóż się na plecach, ręce wyprostuj szeroko, nogi unieś i ugnij do dziewięćdziesięciu stopni, brzuch napnij. Powoli opuszczaj nogi na boki i unoś do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie na pośladki, uda i ramiona

Stań prosto, nogi umieść na szerokość bioder, weź hantel w każdej ręce. Jednocześnie rób wykroki i uginaj ręce w przegubach.

Aerobik ćwiczenia w domu

Aerobik to trening opierający się na intensywnej wymianie tlenowej. Chodzi w nim o to, że podczas tego treningu organizm pobiera więcej tlen, który potrzebny jest do wyprodukowania energii potrzebnej mięśniom.

Spalanie tłuszczu podczas aerobiku następuje po około 20 minutach od rozpoczęcia treningu. Osoby, które chcą się odchudzić, muszą ćwiczyć co najmniej przez 30 minut. Do aerobiku możemy zaliczyć takie sporty jak: ćwiczenia na orbitreku, jazda na rolkach, pływanie, bieganie czy skakanie na skakance.

W klasycznym aerobiku wyróżniamy kilka podstawowych kroków:

  • step touch – krok dostawny (prawo-lewo),
  • step out – przenoszenie ciała raz z jednej nogi, raz z drugiej,
  • V-step – krok skośny prawą noga wędruje w prawo, a lewa w lewo,
  • heel back – uginanie kolana z ruchem stopy w kierunku pośladka, przenosząc ciężar ciała na drugą nogę,
  • grapevine – krok dostawny z dodatkowym krokiem skrzyżnym z tyłu,
  • knee up – podniesienie kolana w kierunku klatki piersiowej z przeniesieniem ciężaru ciała na przeciwległą nogę,
  • mambo – marsz w miejscu i odstawianie stopy raz do przodu, raz do tyłu.

Aerobik możesz ćwiczyć sama, łącząc ze sobą odpowiednie figury lub wykorzystać treningi, które znajdziesz w sieci.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te produkty utrudniają odchudzanie!

Autor: Julita Buczek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów