Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Zapisz się na aerobik!

Sylwia Kropiewnicka 03.01.2019
Grupa osób wykonująca aerobik
Fotografia: Shutterstock

Aerobik to jeden z najlepszych treningów dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę ze sportem i zrzucić kilka kilogramów. Co musisz o nim wiedzieć?

Aerobik to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych treningów fitness. Co możesz dzięki niemu osiągnąć? Trening ten jest tak popularny, ponieważ pozwala wysmuklić ciało, pięknie wyrzeźbić mięśnie oraz przy okazji poprawić nastrój. Możesz się zapisać na zajęcia wraz z przyjaciółkami, będzie to świetny sposób spędzenia wolnego czasu.

Zobacz także: Taniec brzucha. Pomoże pozbyć się oponki?

Aerobik – co to jest?

Aerobik to rodzaj treningu opierający się na ćwiczeniach cardio. Podobnie jak sam trening cardio, aerobik oznacza wejście w strefę umożliwiającą najlepsze spalanie tkanki tłuszczowej. Właśnie dlatego tak dobrze sprawdzi się on w przypadku osób, którym zależy na pozbyciu się zbędnych kilogramów i wyszczupleniu sylwetki. Jeśli chcesz spalić zbędne kilogramy, wypróbuj też ćwiczenia odchudzające.

Aerobik, podobnie jak inne ćwiczenia aerobowe, jest oparty na intensywnej wymianie tlenowej.

Aerobik – dla kogo?

Aerobik świetnie sprawdzi się w przypadku osób, którym szczególnie zależy na spaleniu zbędnych kilogramów i zwiększeniu wydolności organizmu. Ten trening, podobnie jak np. gimnastyka, skierowany jest na osoby chcące wzmocnić swoje ciało i zwiększyć siłę mięśni.

Aerobik – zalety

Główną zaletą aerobiku jest jego skuteczność w spalaniu tłuszczu. Aerobik cudownie kształtuje sylwetkę i odchudza. Ponad to, ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Ćwiczenia wchodzące w skład aerobiku wzmacniają płuca i serce, dzięki czemu pomagają obniżyć poziom cholesterolu, a to zapobiega cukrzycy i nadciśnieniu.

Aerobik fenomenalnie wpływa też na psychikę, niweluje stres, wspomaga walkę z bezsennością oraz dodaje energii. Aerobik to także bomba endorfin, dzięki którym twój humor od razu się poprawi.

Aerobik – wady

Niektóre formy aerobiku są niewskazane dla wszystkich osób i należy najpierw upewnić się, czy nie masz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, aby brać udział w zajęciach.

Zobacz także: Marzysz o zgrabnej sylwetce? Te ćwiczenia na brzuch i uda to gwarancja sukcesu

Aerobik – klub fitness

Aerobik to jeden z treningów, który znajdziesz praktycznie w każdym klubie fitness. Trening ten zazwyczaj polega na wykonywaniu układów choreograficznych pod okiem instruktora. Aerobik w klubie fitness wykonuje się wraz z wykorzystaniem popularnych sprzętów takich, jak piłki, hantle czy step.

Aerobik to trening angażujący do pracy wszystkie partie mięśni. Przed jego wykonaniem warto wykonać ćwiczenia rozciągające. Bardzo ważne jest też rozciąganie po treningu. Zapobiega to różnego rodzaju urazom i kontuzjom.

Kluby fitness dysponują różnymi odmianami aerobiku. Które z nich są najpopularniejsze?

  • Step aerobik

Ten rodzaj treningu polega na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem stepu. W trakcie jego trwania wykonuje się różne układy choreograficzne tak, aby trening był interesujący.

  • Aqua aerobik

Ten rodzaj treningu wykonuje się w wodzie.

  • TBC aerobik

Jest to trening ogólnorozwojowy, który angażuje do pracy wszystkie mięśnie. Przy wykonywaniu treningu TBC często wykorzystuje się obciążenie, aby trening był jak najbardziej efektywny.

  • Fat burning aerobik

Ten rodzaj aerobiku polega na spaleniu jak największej liczby kalorii, a to za sprawą maksymalnego podkręcenia tętna. W trakcie tego treningu wykonuje się takie ćwiczenia, jak marsz, podskoki, pajacyki czy bieg w miejscu.

  • Aerobik taneczny

Ten rodzaj aerobiku kierowany jest do osób, które nie lubią monotonnych ćwiczeń oraz mają dobre poczucie rytmu. W ten trening wplecione są układy taneczne, których ćwiczące osoby stopniowo się uczą. Dzięki temu ta forma aerobiku jest bardzo urozmaicona.

Zobacz także: Marzysz o zgrabnej sylwetce? Te ćwiczenia na brzuch i uda to gwarancja sukcesu

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Jeśli chcesz mieć szczupłą sylwetkę, musisz się też zdrowo odżywiać. Które produkty dodatkowo ochronią cię przed rakiem?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów