Czym się kierować wybierając damskie buty na siłownię? Podpowiadamy!

Młoda kobieta ćwiczy na siłowni
Fotografia: Shutterstock

Buty na siłownię damskie – koniecznie dowiedz się, jakie buty należy wybrać, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji! Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić uwagę!

Trening na siłowni pozwoli ci zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o odpowiednią formę, wyszczuplić sylwetkę i dobrze się poczuć. Dlatego nic dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na ćwiczenia na siłowni oraz treningi fitness. Jednak jak przy prawie każdej aktywności fizycznej, wykonywanie ćwiczeń w nieodpowiednim obuwiu może przyczynić się do pojawienia kontuzji. Czym więc się kierować wybierając damskie buty na siłownię i trening fitness?

Zobacz także: Chcesz poprawić kondycję? Trening ogólnorozwojowy jest tym, czego szukasz

Damskie buty na siłownię i trening fitness

Fitness, a także trening na siłowni to aktywności fizyczne, które polecane są prawie każdej kobiecie. Jednak podobnie jak w przypadku innych sportów i aktywności fizycznych, konieczne jest dobranie odpowiedniego obuwia.

Należy pamiętać, że stopy to część ciała, która narażona jest na uraz przy każdym wykonanym ruchu! Co to oznacza? Odpowiednie buty na siłownię i fitness są konieczne! Tego typu treningów nie można robić w obuwiu, które nie jest do tego przeznaczone. Może to spowodować bardzo poważne kontuzje.

Czym kierować się wyborze damskich butów na siłownie?

Buty na siłownię i do treningów fitness zmniejszają ryzyko wystąpienia urazu stopy oraz kontuzji, które mogą wynikać z nieprawidłowego ustawienia stopy podczas ćwiczeń lub zbyt dużego obciążenia.

Obuwie na siłownię oraz do treningów fitness powinny mieć podeszwę, która zapewni odpowiednią przyczepność. Dodatkowo muszą one posiadać trwały bieżnik. Ich głównym zadaniem jest stabilizacja stopy. Dlatego zaleca się, aby wybierać buty sznurowane.

Ponadto, obuwie do ćwiczeń fitness oraz siłowych powinny amortyzować wstrząsy. Zapewni to wbudowana poduszka żelowa lub powietrzna. Damskie buty na siłownię powinny być także przewiewne, wykonane z lekkiego materiału i dobrze odprowadzać wilgoć.

Buty na siłownie i fitness damskie – propozycje

Przygotowaliśmy kilka propozycji butów na siłownię damskich, a także do treningu fitness, które zostały specjalnie wyprodukowane do wykonania tych aktywności fizycznych!

  • Buty czerwone Umbro

Ten model butów będzie wspierał cie przy wykonywaniu różnych ćwiczeń na siłowni, a także podczas treningu fitness. Podeszwa amortyzuje wszelkie wstrząsy i jest doskonale przyczepna.

buty umbro
Fotografia: butysportowe.pl
  • Granatowe buty Reebok

Buty w trakcie treningu na siłowni zapewnią ci ogromny komfort i zmniejszą ryzyko wystąpienia kontuzji.

reebok
Fotografia: galeriamarek.pl
  • Szare buty Nike

Lekka konstrukcja tego modelu butów zapewnia ich prawidłową przewiewność. Dodatkowo odpowiednia powierzchnia amortyzuje stopę w trakcie każdego ruchu. 

Nike
Fotografia: 50style.pl
  • Fioletowe buty Domyos

Dzięki idealnemu rozmieszczeniu specjalnego żłobienia na przodzie obuwia, stopa ma usprawnione wykonywanie ruchów i bez problemu zmienia ich kierunek.

domyos
Fotografia: decathlon.pl
  • Czarne buty Puma

Te buty nie tylko nałożymy na trening fitness. Mogą być też doskonałym uzupełnieniem codziennego stroju. Ich kolorystyka jest neutralna, dzięki temu będą pasować do wielu ubrań.

pumy
Fotografia: eobuwie.pl
  • Różowe buty Martes

Ogromną zaletą tych butów jest wykonanie ich ze specjalnej siateczki mesh, która nie blokuje dostępu do świeżego powietrza. Gwarantuje to uczucie chłodu przez wiele godzin.

martes
Fotografia: sklepmartes.pl

Zobacz także: Chcesz zacząć swoją przygodę z siłownią? Koniecznie wypróbuj te ćwiczenia na siłownię

Uważaj na te produkty! Są silnie uzależniające!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów