Bungee fitness – czym się charakteryzuje?

Bungee fitness (na czym polega, dla kogo jest przeznaczony, efekty)
Fotografia: Shutterstock

Czym bungee fitness wyróżnia się na tle pozostałych treningów? Koniecznie sprawdź, co to takiego!

Fitness cały czas zdobywa coraz większe rzesze fanów, a co za tym idzie zajęcia stają się coraz bardziej urozmaicone. Teraz do ich grona dołączył także bungee fitness. To coś dla miłośników zaawansowanych treningów. Na czym polega?

Zobacz także: Lubisz intensywne ćwiczenia? Trening funkcjonalny to coś dla ciebie

Bungee fitness

Popularność bungee fitness wzrasta w piorunującym tempie, a opinie o nim są niezwykle pozytywne. Ten rodzaj treningu pozwala spalić mnóstwo kalorii i jest świetną zabawą dla uczestników. To intensywny wysiłek fizyczny, który daje sporo frajdy.

Bungee fitness w ofercie klubów znaleźć można od 2017 roku. Jest to sport, który daje bardzo dużo korzyści zarówno fizycznych, jak i zdrowotnych. Pozwala on znakomicie wyrzeźbić sylwetkę i świetnie się przy tym bawić. Ten rodzaj sportu zapoczątkowany został w Azji, po czym rozprzestrzenił się na całą Europę i Stany Zjednoczone.

Bungee fitness – na czym polega?

Bungee fitness to trening, do którego wykorzystuje się liny przymocowane do sufitu. Za ich pomocą ćwiczące osoby wykonują poszczególne ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie całego ciała. Lina te przypomina tę, której używa się podczas skoku na bungee. Stąd też wzięła się nazwa tego sportu.

Jest to innowacyjny i intensywny rodzaj aktywności fizycznej, jednak nie ma się czego obawiać – sprzęty, z których się korzysta musiały wcześniej przejść specjalne testy, aby mogły być dopuszczone do użytku.

Liny wykorzystywane w trakcie treningu dobierane są do wzrostu oraz wagi ćwiczącego. W zależności od parametrów ciała, długość liny będzie odpowiednio dopasowana, aby uczestnik treningu nie doznał żadnej kontuzji. Każda osoba ćwicząca przed przystąpieniem do treningu na swój własny strój zakłada specjalne spodenki neopronowe. Pozwalają one spalić tłuszcz z okolic ud, pośladków i brzucha oraz zapobiegają oparzeniom i otarciom.

Inną wymagana czynnością przed rozpoczęciem treningu jest zapięcie uprzęży i wejście w specjalnie przygotowane mocowanie lin. Trening bungee fitness trwa zazwyczaj ok. 50 minut.

Zobacz także: Rolowanie mięśni – czym jest i jak je poprawnie wykonywać?

Bungee fitness – dla kogo jest przeznaczony?

Bungee fitness przeznaczony jest dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w tej nowotorskiej dziedzinie. Poleca się je zarówno osobom początkującym, jak i bardziej doświadczonym sportowcom. To także doskonały trening dla osób z nadwagą, ponieważ pozwala on odciążyć stawy i wykonywać ćwiczenia, których nie da się zrobić bez lin.

Bungee fitness – efekty

Bungee fitness to trening bardzo intensywny, dzięki czemu daje spektakularne efekty zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Zajęcia te wzmacniają mięśnie całego ciała, najbardziej pracują jednak mięśnie stabilizujące sylwetkę (mięśnie pleców i brzucha). Dzieje się tak, ponieważ trening na bujających się linach wymaga od ćwiczącego dużej pracy mięśni ukierunkowanej na to, aby utrzymać się w określonej pozycji.

Bungee fitness to także świetna możliwość, aby spalić całą masę kalorii, zwiększyć wytrzymałość mięśni i poprawić wydolność organizmu. Jest to trening kompletny, który pozwala równomiernie rozbudować mięśnie, utrzymać ich sprawność i mobilność oraz pięknie ukształtować całą sylwetkę.

Zobacz także: Ćwiczenia gimnastyczne, czyli relaks i wzmocnienie mięśni

Na boisku leży kilka piłek. W tle widać bramkę.
Rozwiąż quiz

Uważasz, że znasz się na sporcie? W takim razie sprawdź, czy zdobędziesz komplet punktów

Na boisku leży kilka piłek. W tle widać bramkę.

1. Który z tych sportowców nigdy nie wygrał medalu olimpijskiego:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów