Bungee fitness - dla kogo w szczególności polecana jest ta aktywność fizyczna?

Sylwia Bagińska 21.05.2019 AKTUALIZACJA: 21.05.2019
Kobiety ćwiczące bungee fitness
Fotografia: Shutterstock

Bungee fitness to aktywność fizyczna, która dostępna jest już w wielu klubach fitness. Taki trening nie tylko pozwoli spalić kalorie, jest to także świetna zabawa. Koniecznie dowiedz się, dla kogo w szczególności polecane są treningi bungee fitness.

Bungee fitness to trening, w którym wykorzystuje się specjalne liny stosowane do skoków bungee. Ten rodzaj sportu przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Niesamowita atmosfera przypominająca zabawę pozwoli, że znów poczujesz się jak dziecko! 

Zobacz także: Czym się kierować wybierając damskie buty na siłownię? Podpowiadamy!

Bungee fitness – co to jest?            

W trakcie zajęć bungee fitness, osoba ćwicząca jest przymocowana do elastycznej liny (bardzo podobnej wykorzystuje się do skoków na bungee). Przymocowana ona jest to sufitu i utrzymuje całe ciało. Uczestnik zajęć ubierana jest w specjalny rodzaj uprzęży, do której przypinana jest lina. Niektóre kluby stosują także specjalne spodenki ochronne. Tak ubrana osoba ćwicząca nadal ma panowanie nad każdym ruchem.

Sprzęt wykorzystywany do tego typu aktywności fizycznej jest bezpieczny. Odpowiednio wcześniej musi on uzyskać specjalny certyfikat. Ilość link, a także ich długość jest indywidualnie dostosowana do wzrostu oraz wagi osoby ćwiczącej.

Trening bungee fitness

Treningu bungee fitness są bardzo dynamiczne. Zawierają elementy wyskoków, biegów, lotów, a także ćwiczeń, które wykonywane są w tradycyjnym treningu fitness (między innymi: przysiady, pompki). O intensywności treningu decyduje kondycja osób ćwiczących, a także ich sportowe możliwości.

Trening bungee fitness – jakie są efekty

Regularne treningi bungee fitness wzmacniają wszystkie partie mięśniowe! Najintensywniejszą pracę wykonują jednak mięśnie pleców oraz brzucha. Ćwiczenia na linach umożliwiają wzmocnienie całego gorsetu mięśniowego, który odpowiedzialny jest za stabilizację kręgosłupa.

Regularne uczęszczanie na treningi fitness nie tylko pozwoli ci zrzucić zbędne kilogramy i wyszczuplić sylwetkę, ale także wzmocni mięśni i pozwoli pozbyć się problemów z kręgosłupem.

Bungee fitness – dla kogo w szczególności jest polecany?

Na bungee fitness powinny wybierać się osoby, które mają chociaż minimalne doświadczenie w wykonywaniu treningów fitness. Waga nie ma tu większego znaczenia! Na tego typu aktywność fizyczna mogą się wybrać osoby z nadwagą. Trening z podpiętymi linami wręcz pomaga wykonać niektóre ćwiczenia, których wykonanie jest bardzo ciężkie u osób z nadprogramowymi kilogramami.

Warto pamiętać, że około dwie godziny przed zajęciami nie powinni się jeść. W trakcie wykonywania ćwiczeń w bardzo różnych pozycjach, żołądek i cały układ pokarmowy może nie pracować prawidłowo. Tej aktywności fizycznej nie poleca się także osobom, które mają problemy z błędnikiem i cierpią na dyskopatię. Przeciwwskazaniem do wykonywania ćwiczeń jest także ciąża.

Zobacz także: Mata do ćwiczeń - na co zwrócić uwagę przy jej kupnie

Na boisku leży kilka piłek. W tle widać bramkę.
Rozwiąż quiz

Uważasz, że znasz się na sporcie? W takim razie sprawdź, czy zdobędziesz komplet punktów

Na boisku leży kilka piłek. W tle widać bramkę.

1. Który z tych sportowców nigdy nie wygrał medalu olimpijskiego:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów