BMW Półmaraton Praski w wieczornej odsłonie

Emilia Klima 27.07.2017
BMW Połmaraton praski
Fotografia: Chillizet

Już 2 września odbędzie się wyjątkowy warszawski bieg rozgrywany w całości po prawej stronie Wisły. Będzie to zupełnie nowa odsłona wydarzenia bowiem biegacze wystartują po zachodzie słońca, o godzinie 20:30. 

Start Wieczornego 4. BMW Półmaratonu Praskiego będzie usytuowany na oświetlonych błoniach PGE Narodowego. Dalej uczestnicy skierują się w ul. Grochowską, następnie na rondzie Wiatraczna skręcą w al. Waszyngtona a stamtąd kierunek Saska  Kępa - ul. Francuska i Zwycięzców, Saska oraz Egipska.  Dalej trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia, następnie biegacze dotrą na Wał Miedzeszyńskim i po nawrotce przy ul. Kadetów czeka ich długa i szybka prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ul. Zamoście oraz ul. Sokola. Meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą w tym roku na błoniach PGE Narodowego.

Po raz kolejny, wraz z półmaratonem, odbędzie się także bieg na dystansie 5 km. 4F Piątka Praska to wyścig dedykowany zarówno osobom, które rozpoczynają przygodę z joggingiem, jak i doświadczonym biegaczom, potrzebującym rywalizacji na takim dystansie do budowania szybkości. 

Jest jeszcze czas na poprawę kondycji a wszyscy zainteresowani mają możliwość uczestniczenia w otwartych treningach przygotowujących do udziału w 4. Wieczornym BMW Półmaratonie Praskim, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:00 na stadionie warszawskiej Agrykoli. Zajęcia są bezpłatne a treningi dopasowane do różnych poziomów zaawansowania. 

Jak przygotować się do biegu i zaadaptować organizm do wysiłku? 

Posłuchaj rozmowy ze Sławomirem Szczęsnym, dyrektorem biegu oraz Janem Marchewką, trenerem, jednym z najlepszych długodystansowców lat 90., wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. 

Jeśli jesteś pasjonatem biegania a przy tym fanem chilloutowej muzyki, weź udział w naszym konkursie i wygraj pakiety startowe uprawniające do udziału w biegu "4.BMW Półmaraton Praski". Szczegóły konkursu na antenie Chillizet codziennie po godzinie 14:00. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 lipca. 

IMG_2390
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów