Aplikacja do ćwiczeń pomoże ci zaplanować trening! Znaleźliśmy 5 do wypróbowania

Julita Buczek 19.07.2018
aplikacje na telefon
Fotografia: Fotografia Pixaby

Jeśli szukasz dobrej aplikacji do ćwiczeń, świetnie trafiłeś. Wybraliśmy te najprzydatniejsze! Z nim twój trening będzie o wiele prostszy!

Mamy aplikacje muzyczne, transportowe, a nawet takie, w których możemy opiekować się wirtualnym zwierzątkiem. Dlaczego mielibyśmy nie korzystać z aplikacji do fitnessu? Nie uwierzycie, ile ich jest. Zebraliśmy najlepsze, które z pewnością wam się przydadzą! I dzięki temu treningi staną się przyjemniejsze.

Zobacz też:  Wybieramy buty na siłownię! Jakie będą odpowiednie?

Aplikacje fitness pełnią teraz rolę wirtualnych trenerów personalnych. Co prawda żadna aplikacja nie ma wiedzy specjalisty, ale dla większości osób chcących zacząć swoją przygodę z treningami z pewnością będzie to odpowiedni początek. Aplikacje zawierają wiele cennych ćwiczeń i odpowiednio skonstruowanych opisów, które z pewnością pomogą ci w początkowych treningach.

Zobacz też:  Ćwiczenia z Chodakowską. Dzięki nim w końcu schudniesz!

Endomondo

W naszym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć jednej z pierwszych aplikacji do kontrolowania treningów. Pierwsza wersja aplikacji pojawiła się na rynku w 2007 roku i do dzisiaj bije rekordy popularności.

Ważne funkcje Endomondo

Aplikacja posiada wiele ważnych i przydatnych funkcji. Sprawdźcie, jakie są i czy przydadzą się podczas waszego treningu.

  1. Endomondo pozwala kontrolować wyniki ponad 50 rodzajów sportu. Znajdziemy tam bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, a nawet krykiet.
  2. Przejrzysta strona główna. To właśnie na nie znajdziemy informacje o czasie trwania aktywności, tętnie serca, średnim tempie czy liczbie spalonych kalorii.
  3. W głównym menu można wybrać jedną funkcję: trening, statystyki, plan treningowy, odżywianie, sklep czy ustawienia.
  4. Ustalenie planu treningowego. Użytkownik może wybrać trening podstawowy lub wpisać swój trening w aplikację ręcznie.
  5. Odżywianie, to kolejna zakładka w aplikacji, która pozwoli nam kontrolować ilość przyjmowanych przez nas kalorii.
  6. Endomondo pozwala również na ustawienie konkretnego treningu interwałowego. Możemy wybrać tabatę, piramida, standard lub interwały, które można ustawiać manualnie.
  7. W aplikacji można również wykonać test sprawnościowy. Określi on poziom wydolności naszego organizmu.
  8. Zakładka o nazwie Set goal umożliwia nam określić rekord, który chcemy pokonać.
  9. Beat yourself lub Beat a friend umożliwia rywalizację ze znajomymi lub przekraczanie własnych rekordów.

Aplikacje mobilne coraz częściej wykorzystywane podczas treningów pozwalają kontrolować swoje osiągnięcia. Bez wątpienia jest to bardzo motywujące, jeśli na bieżąco widzimy postępy.

7 Weeks

To idealna aplikacja dla tych, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe lub chcą zacząć regularnie ćwiczyć. W aplikacji codziennie odhaczamy jeden dzień. Jeśli chcemy rozpocząć regularne treningi, wchodzimy w aplikację i jeśli danego dnia nasz trening się odbył, skreślamy dzień krzyżykiem. Jeśli się nie udało - oznaczamy dzień kółkiem. 7 weeks to bardzo prosta aplikacja, która potrafi być bardzo motywująca.

Zobacz też: Poprawa kondycji i wyglądu ciała tylko z tabatą! Te ćwiczenia sprawdzą się dla każdego

JEFIT Workout Exercise Trainer

W Internecie występuje jako trener personalny, którego schowasz do kieszeni. Aplikacja w swojej bazie posiada ponad 1300 ćwiczeń. Do każdego z nich znajdziesz dokładne opisy i animacje. W aplikacji możesz stworzyć własny plan treningowy i monitorować postępy. Ciekawym dodatkiem w aplikacji jest możliwość dołączenia do społeczności aplikacji i porównywać swoje wyniki z innymi użytkownikami.

W aplikacji dostępnych jest wiele programów treningowych, zaczynając od tych najbardziej podstawowych, a kończąc na zaawansowanych.

Fitsy

Jedna z nowszych aplikacji, przeznaczona, głównie dla fanów sportu grupowego. Dzięki aplikacji możemy szybko i skutecznie znaleźć interesujące nas dyscypliny sportu. Zobaczyć jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Znaleźć osoby w okolicy, które mają ochotę na wspólny trening. Głównym założeniem aplikacji jest łączenie osób, które lubią trenować w parach lub większych grupach i interesują się tymi samymi dyscyplinami sportu. Aplikacja to nie tylko wyszukiwanie nowych, sportowych znajomych, ale również możliwość oceniania zajęć sportowych i konkretnych trenerów. W Fitsy możesz również zapisywać swoje sportowe postępy i dzielić się nimi w portalach społecznościowych. Aplikacja świetnie sprawdzi się nie tylko jako dodatek dla osób, które ćwiczą indywidualnie. Ten rodzaj aplikacji może również sprawdzić, jako mobilny program do oceny klubów sportowych czy siłowni.

Nike Training Club

Producent odzieży sportowej wypuścił na rynek aplikację, którą kierował na początku głównie do kobiet. Program oferuje zestaw ćwiczeń lub odpowiednio skonstruowany plan treningowy. Instrukcje zamieszczone w formie przejrzystych wskazówek z pewnością ułatwią nasze treningi. Aplikacja pozwala wgrać swoją ulubioną muzykę. Umożliwia również śledzenie postępów i podgląd swoich treningów.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te produkty utrudniają odchudzanie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów