Zdarza ci się przebudzić w środku nocy? Tych rzeczy lepiej nie rób, jeżeli chcesz szybko zasnąć

Katarzyna Leszczyńska 10.10.2017
Czego nie robić, gdy się przebudzimy
Fotografia: pexels.com

Lepiej wyłącz myślenie i postaraj się szybko usnąć.

Okazuje się, że wiele razy, gdy przebudzamy się ze snu, popełniamy błędy, które później uniemożliwiają nam ponowne zaśnięcie. Jednym z nich jest chodzenie do toalety. Dr Michael Breus, autor książki „The Power of When”, podpowiedział w portalu Womensday.com, czego nie robić podczas przerwy w spaniu.

Już nawet w momencie, gdy po prostu siadamy w łóżku, nie mówiąc o wstawaniu, nasze serce przyspiesza. Podczas snu jego uderzenia u przeciętnego człowieka powinny wynosić około 60 na minutę. Dlatego też, gdy spacerujemy do toalety lub idziemy do kuchni po wodę, przyspieszamy pracę serca do tego stopnia, że będzie potrzebowało chwili, żeby odpocząć. Dopiero po jego powrocie do spokojniejszego bicia uda nam się pogrążyć w snach dalej.

Gdy się przebudzisz, nie myśl o budziku
Fotografia: pexels.com

Telefon na bok

Najszybciej usypiamy wtedy, gdy nasz mózg jest zrelaksowany. Dlatego nie powinniśmy pogrążać się w myślach po przebudzeniu. Sprawdzanie w środku nocy telefonu nie jest niczym korzystnym. Zwłaszcza, że zasady dobrego snu mówią o tym, że nie powinniśmy używać elektroniki na pół godziny przed pójściem do łóżka. Nie warto też zamartwiać się pracą i odliczać, ile czasu zostało nam do porannego budzika.

Breus zdecydowanie poleca wyłączenie myśli i sprowadzenie snu naturalnie. Nie staraj się usnąć na siłę, bo nic z tego nie wyjdzie. Po prostu poczekaj, a znajdziesz się w objęciach Morfeusza szybciej, niż ci się wydaje. 

Trudno jest zasnąć po przebudzeniu w nocy
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów