Nie czujesz sie millenialsem? Być może należysz do generacji xennialsów! Kim oni są?

Dziewczyna
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, czy należysz do tego pokolenia!

Wszyscy doskonale znamy pokolenie X i Y, ale niewiele osób wie, że pomiędzy nimi jest jeszcze pokolenie xennials nazywane często ukrytą generacją. Najwyższy czas nadrobić zaległości i dowiedzieć się, kim są jego przedstawiciele i w których latach się urodzili.

Xennialsi - pokolenie między X a Y

Pokolenie X urodzone między 1961 a 1983 rokiem charakteryzuje z jednej stronie pracowitość, a z drugiej dążenie do równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Zaś przedstawiciele pokolenia Y, zwani millenialsami, urodzeni w latach 1980-1994 cenią sobie życie prywatne bardziej niż zawodowe, są otwarci na zmiany i lubią wyzwania.

Jeżeli nie odnajdujesz się w żadnej z tych kategorii, być może najbliżej ci do xennialsów - mikrogeneracji urodzonej pomiędzy 1980 a 1990 rokiem. U xennialsów znajdziemy niektóre cechy millenialsów i pokolenia X. Są oni sentymentalni, hołdują tradycjom, ale też chętnie poznają nowinki technologiczne i starają się być na bieżąco z aktualnymi trendami. Poza tym częściej korzystają z internetu niż z telewizji.

Niektórzy twierdzą, że xennialsi łączą w sobie najlepsze cechy dwóch pozostałych pokoleń. Co wy na to?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów