Wizualizacja - na czym polega i czy jest skuteczna?

profil kobiety
Fotografia: Shutterstock

Wizualizacja to technika samorozwoju pozwalająca realizować nasze plany i kreować rzeczywistość. Aby ją wdrożyć i przyciągnąć pozytywne zmiany, należy stworzyć właściwe wrażenia zmysłowe. Dowiedz się, jak to zrobić.

Wizualizacja jest procesem twórczym, mającym na celu realizację wyznaczonych planów. Polega ona na wykorzystywaniu wyobraźni, by stworzyć w głowie obraz tego, jak chcemy, by wyglądała nasza przyszłość.

Wizualizacja - czym jest?

Wizualizacja nastawia nasz mózg na działanie w określonym kierunku. Zgodnie z tym założeniem, jeżeli więc chcemy coś osiągnąć, powinniśmy wyobrażać, że już to mamy, a wtedy ten cel stanie się rzeczywistością. W tym procesie ważną rolę odgrywa podświadomość, która pomaga w realizacji naszych wizji i marzeń.

Wizualizacja zaczyna się od wybrania określonego celu. Następnie wyobrażamy sobie, jak dokładnie ma on wyglądać. Np. jeżeli chcemy zdobyć wymarzoną pracę, wyobrażamy sobie, jak zdobywamy to stanowisko oraz wizualizujemy, jak dokładnie ma ono wyglądać. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Warto opisać na kartce nasze wyobrażenia i mieć ją przy sobie, by móc często do nich wracać. Można też wykonać mapę marzeń, a następnie zawiesić ją w widocznym miejscu, by jak najczęściej mieć ją przed oczami.

Zobacz także: Co widzisz na obrazku? To, co wskażesz jako pierwsze, zdradzi, jaki naprawdę jesteś w związku!

Jak wizualizować?

Wizualizacja jest skuteczna, gdy regularnie wyobrażamy sobie dany cel. Najlepsze momenty na wizualizację to poranek (tuż po obudzeniu) i wieczorem (tuż przed zaśnięciem). Wtedy nasze umysły są wolne od codziennej gonitwy myśli, są najbardziej chłonne i skutecznie współpracują z podświadomością.

Z wizualizacją należy pracować do momentu aż nasz cel zostanie osiągnięty. Im częściej wyobrażamy sobie nasz sukces, tym lepiej.

Gdy już osiągniesz swój cel, świętuj i czuj wdzięczność. W ten sposób dasz swojej podświadomości znak, że liczysz na kolejne tego typu sytuacje. Potem możesz przejść do wizualizacji kolejnych celów.

Zobacz także: Rozwiąż test i sprawdź, czy twój związek jest zdrowy, czy powinniście się rozstać

Z którym znakiem zodiaku powinieneś się związać? Sprawdź, kto jest miłością twojego życia! 

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

1. W którym kwartale wypada data twoich urodzin?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów