Mężczyźni nie mają wątpliwości! Atrakcyjne dziewczyny noszą ubrania w tych 4 kolorach

Malwina Wasilewska 21.05.2020
kobieta
Fotografia: Shutterstock

Mężczyźni nie mają wątpliwości - w tych kolorach najbardziej podkreślamy swoją kobiecość!

Na to, w jaki sposób jesteśmy odbierane przez mężczyzn, może mieć wpływ wiele czynników. Okazuje się, że na naszą atrakcyjność duży wpływ ma nawet tak wydawałoby się nieznaczący szczegół jak kolor naszego ubrania. Podpowiadamy, które kolory najbardziej podkreślają seksapil.

Kolory, które podkreślają naszą atrakcyjność

Naukowcy podkreślają, że kolory w dużej mierze kojarzą się ludziom z emocjami. Jak się okazuje, najprzyjemniej kojarzą nam się wyraziste barwy. Badania naukowców z Uniwersytetów w Liverpoolu oraz Pradze dowiodły, że 66% społeczeństwa uważa osoby, które ubierają klasyczną czerń za bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej.Kolor czarny kojarzony jest elegancją, pewnością siebie, tajemniczością.

Kolejnym kolorem, który przyciąga wzrok mężczyzn jest czerwień. Kojarzy się ona z pożądaniem i miłością. Kobieta ubrana w czerwoną sukienkę z pewnością może liczyć na zainteresowanie ze strony mężczyzn.

Okazuje się, że również błękit znalazł się na liście kolorów, których zdaniem facetów wyglądamy najlepiej. Odcień ten kojarzy się z delikatnością i niewinnością. Jak się okazuje, podobne wrażenie odnoszą mężczyźni na widok kobiet w bieli. 

Zaś najgorzej postrzegane są osoby ubrane w brązowy i pomarańczowy kolor ubrań. A różowy odbierany jest jako wskaźnik niższego poziomu inteligencji. Zgadzacie się?

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów