Ta zagadka jest bardzo podchwytliwa. Odpowiedź zdradzi, czy jesteś inteligentny!

Alicja Górka 14.04.2020
las
Fotografia: Shutterstock

Ten prosty test nie zajmie wam więcej niż 5 minut. Warto go wykonać, ponieważ powie on czy jesteś inteligentny. Niektórych z was odpowiedź może zaskoczyć!

Jeśli chcecie przekonać się, o tym, czy jesteście inteligentni, koniecznie rozwiążcie naszą zagadkę. Nie zajmie wam więcej niż 5 minut, a pomoże sprawdzić, czy jesteście mądrzy.

Okazuje się, że wcale nie należy do najłatwiejszych. Niektórych z was może bardzo zaskoczyć.

Zagadka o Czerwonym Kapturku

Przeczytaj uważnie treść zagadki i odpowiedz na zadane w niej pytanie. Niektórym z was może sprawić sporo problemu.

Wchodzisz do lasu, ale po jakimś czasie pojawia się rozwidlenie dróg. Ścieżki są dwie - A i B, a tylko jedna doprowadzi cię do celu. Zastanawiając się, którą drogą pójść, spotykasz Czerwonego Kapturka, który doskonale zna okolicę. Problem polega na tym, że dziewczynka jednego dnia mówi prawdę, a kolejnego potrafi już tylko kłamać. I tak na zmianę. Jakie pytanie jej zadasz, aby wskazała prawidłową drogę? Pamiętaj, że Kapturek może udzielić jedynie odpowiedzi, Tak lub Nie - brzmi treść zagadki.

Rozwiązanie zagadki

Musimy założyć, że ścieżka oznaczona literą A jest prawidłowa. Wtedy należy zapytać Czerwonego Kapturka, czy wczoraj powiedziałby, że jutro droga A będzie dobrą odpowiedzią. Jeśli Kapturek dziś mówi prawdę, znaczy to, że wczoraj kłamał, to odpowiedź będzie brzmiała Nie. Jeśli jednak teraz kłamie, a wczoraj mówił prawdę, to również zaprzeczy. Jeśli tak będzie, należy odwrócić odpowiedź i odrzucić tę, którą od niej usłyszymy. Jeśli powie, że powinniśmy iść drogą A, wybierzmy B, jeśli powie B, powinniśmy wybrać A.

Udało wam się odpowiedzieć poprawnie?

Zobacz także: Co jako pierwsze zauważyłeś na obrazku? Odpowiedź zdradzi, czy potrafisz być wierny!

Quiz o gwiazdozbiorach
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz gwiazdozbiory?

Quiz o gwiazdozbiorach

1. Czy gwiazdozbiory określa Międzynarodowa Unia Astronomiczna?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów