Syndrom Marilyn Monroe dotyka coraz więcej kobiet. Na czym polega?

marilyn monroe
Fotografia: East News

Ten problem dotyczy wielu kobiet sukcesu. Podpowiadamy, jak go rozpoznać.

Marilyn Monroe była ikoną kina i kobietą sukcesu, miała na koncie miliony i nie mogła opędzić się od adoratorów. Mimo że miała wszystko, nigdy nie zaznała szczęścia. Ten problem dopada coraz więcej kobiet sukcesu.

Syndrom Marilyn Monroe

Wydaje się, że Marilyn Monroe miała życie usłane różami, ale w rzeczywistości było zupełnie inaczej. Choć nikt nie dorównywał jej urodą, liczbą sukcesów i popularnością, nie potrafiła się tym cieszyć. Aktorka w życiu prywatnym czuła pustkę i samotność, które próbowała zagłuszyć alkoholem i używkami.

Jej największymi problemem była świadomość, że ludzie chcieli się z nią przyjaźnić ze względu na jej popularność i własne korzyści, a nie ze względu na to, jakim była człowiekiem. Czuła się uprzedmiotowiona przez innych.

Nigdy do końca nie zrozumiałam tego bycia symbolem seksu. Zawsze myślałam, że symbole kolidują ze sobą. To jest właśnie ten problem, bycie symbolem seksu sprawia, że jest się przedmiotem. Wprost nienawidzę uprzedmiotowienia - powiedziała Marilyn w jednym z wywiadów.

Okazuje się, że problem ten nazywany przez psychologów syndromem Marilyn Monroe dotyka wielu kobiet sukcesu. W książce „The Marilyn Syndrome” autorka dr Elizabeth Macavoy wytypowała kilka cech kobiet, które borykają się z tym problemem. Żyją w przeświadczeniu, że zawsze muszą być idealne, nie mają szczęścia w miłości, uciekają od szarej codzienności, mają kompleksy i uważają, że nie zasługują na miłość.

Co mówi o tobie twoja fryzura? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów