Sprawdzono, co warto czytać, żeby rozwijać konkretne cechy charakteru

Paulina Szestowicka 14.07.2016
Gwen Stefani czyta książkę
Fotografia: East News

Przeprowadzono wnikliwe badania, których wyniki są naprawdę zaskakujące. 

Ponoć większość ludzi czyta coraz mniej, więc wszystkie kampanie społeczne zachęcają do sięgania nie tylko po książki, ale też czasopisma czy blogi. Okazuje się jednak, że warto przykładać uwagę do wyboru lektury.

Magazyn "International Jurnal of Business Administration" opublikował badania, z których wynika, że osoby, które czytają treści, które wymagają dużego zaangażowania, szybciej aktywizują ośrodki mózgu, które odpowiadają za introspekcję. Bardzo ważne jest czytanie poezji, która jak nic innego, jest w stanie pobudzić w nas najgłębiej skrywane emocje. Zaleca się też regularne sięganie po prozę, która sprawia, że z czasem stajemy się bardziej empatyczni i łatwiej jest nam zrozumieć drugą osobę. Natomiast czytanie literatury faktu pomaga w analizowaniu trudnych spraw.

Warto raz na jakiś czas zaglądać do czasopism naukowych i tych poświęconych sztuce. Najgorsze, co możemy zrobić, to regularne, pobieżne przeglądanie treści w Internecie. Skupianie się na nagłówkach i skrótach artykułów nie wymaga od nas wysiłku, a co za tym idzie, nie pobudza nas intelektualnie i przez to przestajemy się rozwijać.

Warto poświęcić więcej czasu na znalezienie interesujących nas artykułów i przeczytanie ich w całości - bez względu na to, jakie tematy nas interesują. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów