Skłonność do zdrady jest wypisana na twarzy? Tak twierdzą naukowcy!

Magdalena Barszczak 19.04.2019
zdrada
Fotografia: Shutterstock

Zdaniem specjalistów z twarzy partnera da się wyczytać więcej, niż się nam wydawało.

Tysiące kobiet i mężczyzn cierpi z powodu niewierności partnera. A gdyby tak można było przewidzieć, czy nasza druga połowa jest skłonna do "skoku w bok"? Australijscy naukowcy twierdzą, że... da się to wyczytać z twarzy. Co więcej, ludzie potrafią to robić!

Zobacz także: Jakie podejście do zdrady mają mężczyźni? Tego zachowania nie uznają za "skok w bok"

Badanie przeprowadził zespół specjalistów z University of Western Australia. Zaprosił uczestników, którzy mieli ustalić skłonność do zdrady na podstawie 189 zdjęć. Ochotników poproszono o ocenę fotografii w skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza małe prawdopodobieństwo niewierności, a 10 - największe - podaje Onet. Co się okazało?

Naukowcy znali wcześniej skłonności osób ze zdjęcia. Przeważająca większość uczestników badania odgadła, który z mężczyzn zdradził. Ich deklaracje pokrywały się z deklaracjami osób z fotografii. Specjaliści odkryli, że etykietka niewiernego częściej tyczyła się określonych cech wyglądu - mężczyzn o szerokiej szczęce, wąskich ustach i wydatnych łukach brwiowych.

Co ciekawe, podobna zależność, zdaniem badaczy, nie występuje u kobiet. Uczestnicy analizy opublikowanej w czasopiśmie "Royal Society Open Science" mieli problem z ustaleniem, która z pań jest skłonna do "skoku w bok". Może to być związane z mniejszą skłonnością do zdrady u kobiet lub z faktu, że korzystają one z makijażu.

Według specjalistów zdolność rozpoznawania niewierności na twarzach mężczyzn ma podłoże ewolucyjne i jest związana z potrzebą stworzenia stałego związku i opieki nad potomstwem.

Zobacz także: "Cloaking" - nowe niebezpieczne zjawisko na portalach randkowych!

Na pewno wiesz wszystko o mężczyznach? Sprawdź się!

Młody mężczyzna ubrany jest w czarny golf. Nosi także okulary.
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz mężczyzn? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów

Młody mężczyzna ubrany jest w czarny golf. Nosi także okulary.

1. Ile waży przeciętny mężczyzna w Polsce?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów