Skąd biorą się sny o śmierci? Podświadomość może chcieć powiedzieć coś ważnego

Anna Respondek
Koszmary senne
Fotografia: EAST NEWS

Czy oznaczają, że spotka nas coś złego?

W sny można wierzyć, albo zupełnie się nimi nie przejmować. Bez względu na to, jakie mamy podejście do tego tematu, kiedy w nocy przyśni nam się, że ktoś umarł, następnego dnia czujemy się nieswojo i przez długi czas nie potrafimy zapomnieć o koszmarze. 

Czy takie sny mają jakieś znaczenie? Wygląda na to, że tak, a podświadomość chce nam przekazać coś ważnego. Czego zatem najczęściej dotyczą sny o śmierci?

giphy-downsized (29)

Zamknięcie rozdziału w życiu

Według Lauren Lawrence, która jest pisarką i zajmuje się analizą snów, może to oznaczać, że czas zamknąć jakiś rozdział w życiu. Nie musi chodzić o to, że w najbliższym czasie, ktoś z bliskich osób odejdzie. Może to być związane z naszą pracą, związkiem albo przeszłością. Podświadomość daje w ten sposób znać właścicielowi, że czas odpuścić i zapomnieć o czymś, co wydarzyło się wieki temu. 

Śmierć konkretnej osoby

Jeśli od dłuższego czasu śni ci się, że umarła jedna konkretna osoba, powinieneś zastanowić się nad tym, czy nie żywisz do niej negatywnych emocji. Jeśli w twoim życiu pojawił się ktoś, kogo nie lubisz i nie czujesz się dobrze w jego towarzystwie, a pomimo tego jesteś zmuszony do przebywania z nim, to twój organizm może w ten sposób odreagowywać. Najlepszy sposób na pozbycie się tych koszmarów? Próba dogadania się z tą osobą.

Problemy osobiste

Sny o śmierci mogą również oznaczać, że masz problemy osobiste, z którymi nie jesteś w stanie sobie poradzić. Według psychiatry Jeffreya Sumbersa jest to próba złagodzenia gniewu, jaki kierujesz w swoją stronę. Jeśli żałujesz, że coś powiedziałeś lub zrobiłeś i ciągle o tym myślisz, w nocy może ci się przyśnić śmierć i nie ma w tym nic dziwnego. 

Strach o zdrowie

Jeśli nagle śni ci się, że ktoś bliski umarł, to może oznaczać, że martwisz się o siebie i swoją rodzinę. Może czas lepiej zadbać o swoje zdrowie, albo zatroszczyć się o zdrowie rodziców. A może w ostatnich dniach zbyt często słyszałeś o tym, że ktoś jest chory i twój umysł daje ci znać, że nie można lekceważyć żadnych, nawet małych, objawów zdrowotnych. 

Ucieczka

Dla niektórych śmierć to ucieczka. Podobnie może być i tym razem. Czasem sny o śmierci mogą oznaczać, że potrzebujesz z czymś zerwać. Nieudany związek, męcząca i stresująca praca. To wszystko ma olbrzymi wpływ na organizm i podświadomość. 

Poświęcenie

Wciąż myślisz o wszystkich, tylko nie o sobie? Potrzeby najbliższych przedkładasz ponad swoje i jesteś na każde zawołanie? Takie funkcjonowanie na dłuższą metę zmęczy każdego. Czasem warto zatroszczyć się o swoje potrzeby. Czasem sen o śmierci może być wybawieniem dla osoby poświęcającej się. 

giphy-downsized (30)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów