Chcesz poznać swoją prawdziwą naturę w 5 minut? Pomoże ci w tym japoński test sześcianu

Julia Pandecka 28.09.2020
Kostka Rubika - kolorowy sześcian na drewnianym stole
Fotografia: Shutterstock

Japoński test sześcianu potrafi ujawnić ukryte zakamarki ludzkiej podświadomości. Poznaj prawdę o sobie w 5 minut!

Podświadomość często bywa dla nas nieprzewidywalna. Dlatego też niekiedy możemy zachowywać się w sposób, którego nie potrafimy wytłumaczyć. Możemy też nie znać największych zakamarków naszej osobowości. Jak zdać sobie z nich sprawę? Okazuje się, że istnieje coś takiego jak japoński test sześcianu. Wchodzi on w skład kokologii, która została wymyślona przez profesora psychologii Isamu Saiyo. To testy osobowości polegające na interpretacji wyobrażeń. Sami zobaczcie, o co w tym chodzi!

Zobacz także: Jesteś spostrzegawczy? Wykonaj ten test. Większość osób poddaje się po 5 minutach!

Psychotest: japoński test sześcianu. Poznaj swoją prawdziwą osobowość 

W japońskim teście sześcianu chodzi o to, żeby wyobrazić sobie sześcian, a następnie kolejne rzeczy, które do niego dokładamy. Każdy z dołożonych elementów będzie odpowiadał za inną cechę naszej osobowości.

Wystarczy 5 minut, żeby poznać najgłębsze sekrety osobowości. Weź do ręki kartkę i długopis. Za chwilę przedstawimy punkty, które po kolei musisz sobie wyobrazić. Zapisz lub narysuj, jak w twojej wyobraźni one wyglądają.

 • Idziesz przez pustynię. Nagle twoim oczom ukazuje się sześcian. Jak duży on jest? Jakiego jest koloru? Czy wewnątrz sześcianu coś się znajduje, być może pokryty jest roślinnością, piaskiem? Porusza się, czy jest nieruchomy?
 • Teraz wyobraź sobie drabinę. Czy opiera się o sześcian? Jakiej jest barwy? 
 • Zobrazuj sobie konia. Jakiego jest koloru? Czy jest on przywiązany, czy też swobodny? Jak blisko sześcianu się znajduje?
 • Teraz nadchodzi burza. Czy jest to gwałtowne zjawisko? A może to tylko delikatny deszcz? Przemieszcza się, czy jest w jednym miejscu? Jak daleko znajduje się od pozostałych elementów?
 • Na koniec kwiat - jest tylko jeden czy jest ich wiele? Czy coś znajduje się obok niego? Jakiego jest koloru?

W ten sposób możesz poznać rozwiązanie. Jak już wspomniałam, każdy z tych elementów odpowiada za coś innego. 

 • Sześcian symbolizuje ciebie samego. To, jaki naprawdę jesteś w środku. Jeżeli twój sześcian jest duży, jesteś osobą pewną siebie i masz dominującą osobowość. Mały symbolizuje niskie poczucie wartości i osobę, która raczej woli trzymać się z tyłu. Podobnie, jeżeli twój sześcian jest przezroczysty. Ruchoma figura symbolizuję osobę dynamiczną, której wszędzie jest pełno. Statyczna może wskazywać na niechęć do działania i życiowe wycofywanie się. 
 • Drabina oznacza, jakim jesteś przyjacielem. Jeżeli opiera się o sześcian - jesteście ze sobą bardzo blisko. Jeżeli jest wyższa od figury geometrycznej, możesz czuć się gorszy od twoich znajomych. Jeżeli jest odwrotnie - to ty górujesz nad nimi.
 • Koń to symbol wymarzonego partnera. Jeżeli jest przywiązany, oznacza, że masz silną potrzebę kontrolowania ukochanego. Jeżeli znajduje się daleko od sześcianu, wolność i poczucia własnej przestrzeni jest dla ciebie kluczowa w związku. Jeżeli na twoim koniu jest siodło, w partnerze poszukujesz osoby, która zapewni ci bezpieczeństwo.
 • Burza zdradza, jak zachowujesz się, gdy w twoim życiu pojawiają się przeszkody. Im łagodniejsza, tym lepiej radzisz sobie z przeszkodami. Jeżeli twoja burza jest gwałtowna, może to oznaczać, że kłopoty cię dobijają.  
 • Kwiat oznacza chęć posiadania dzieci - im więcej kwiatów, tym więcej wymarzonego potomstwa. Im bliżej sześcianu się znajduje, tym ważniejsza jest dla ciebie rodzina.

Istotne są także kolory, które wybrałeś do twoich wyobrażeń. 

 • Czarny symbolizuje autorytet i dominację. 
 • Biały - niewinność. 
 • Czerwony - dominacja, ale także miłość.
 • Niebieski - mądrość i lojalność.
 • Zielony - zdrowie i dobrobyt. 
 • Żółty - optymizm i chęć dobrej zabawy. 
 • Purpurowy - kobiecość i luksus.
 • Brązowy - stabilizację. 

Zobacz także: Widzisz coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi umie rozwiązać tę zagadkę!

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów