Psychologowie zdradzają najczęstszy problem ludzi, do którego się nie przyznają. To przez to czujemy się nieszczęśliwi

nieszczęśliwy mężczyzna
Fotografia: Shutterstock

Eksperci zdradzili najczęstszą pułapkę myślenia, w jaką nieświadomie wpadamy. To właśnie przez to nie potrafimy zaznać szczęścia.

Nasz sposób myślenia ma kluczowy wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy swoje życie. Psychologowie z uniwersytetu w Cambridge postanowili sprawdzić, z jakim problemem najczęściej się mierzymy. Wyniki badania dają do myślenia...

Najczęstszy problem ludzi według psychologów

W czasach, kiedy coraz więcej mówi się o pracy nad sobą i samorozwoju, ludzie coraz częściej szukają rozwiązania swoich wewnętrznych problemów, które utrudniają im czerpania radości z życia.

Psychologowie z uniwersytetu w Cambridge przeprowadzili badanie na temat tego, co najczęściej utrudnia nam osiągnięcie spełnienia. Okazuje się, że naszym największym problemem jest niskie poczucie własnej wartości. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn. 

Myślenie w kategoriach "jestem niewystarczająco dobry" ciągnie nas w dół i hamuje nasze ambicje. Postrzegając siebie w ten sposób, dajemy innym sygnał, że jesteśmy niewiele warci, co bezpośrednio przekłada się na to, w jaki sposób oni nas widzą.

Pozytywne myślenie o sobie i akceptacja swoich niedoskonałości to podstawa. Aby poradzić sobie z niską samooceną, wiele osób decyduje się na wizytę u psychoterapeuty. Warto też próbować samodzielnie pracować nad sobą. 

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów