Przeklinasz, bałaganisz, jesteś leniwy? Naukowcy twierdzą, że to dobry znak!

Bałagan
Fotografia: Shutterstock

Poznaj prawdę na swój temat.

Niektórzy psychologowie twierdzą, że o możliwościach intelektualnych danej osoby może świadczyć jej usposobienie. Okazuje się, że cechy powszechnie uważane za nasze największe wady, są odzwierciedleniem wysokiego poziomu inteligencji. Zastanawiacie się, jak to możliwe? Poznajcie szczegóły.

Zobacz także: Co się stanie z twoim ciałem po odstawieniu alkoholu?

Naukowcy zdradzili, co ma wpływ na naszą inteligencję

Nie przejmuj się, jeśli jesteś bałaganiarzem, często przeklinasz i z natury jesteś leniwy. Psychologowie twierdzą, że to dobry znak. Z najnowszych badań wynika, że im więcej mamy wad, tym bardziej chłonny jest nasz umysł. Takie wnioski wysnuli naukowcy na College of Liberal Arts w amerykańskim Massachusetts.

Bałagan w twoim pokoju świadczy o tym, że lubisz spędzać czas w pomysłowy sposób, co może przekładać się na wysoki poziom twojej inteligencji. Zaś pokaźny słownik przekleństw może oznaczać, że generalnie mamy szeroki zasób słów, którymi w twórczy sposób żonglujemy.

Jesteś leniwy? To świetnie! Podobno im mniej jesteśmy rozgarnięci, tym więcej potrzebujemy bodźców, aby się nie nudzić. Zaś inteligentne osoby mogą siedzieć bez ruchu głęboko pogrążone w myślach i to im wystarcza. 

Okazuje się, problemy z zasypianiem o wczesnych godzinach wieczornych, to kolejna cecha inteligentnych ludzi. Przyczyną może być natłok myśli, który nas jeszcze bardziej pobudza. Psychologowie twierdzą, że takie osoby mają bogate życie wewnętrzne.

Zobacz także: Jeśli muzyka działa na ciebie w ten konkretny sposób, to znaczy, że jesteś wyjątkowy

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów