Pozytywne myślenie - jak włączyć je do swojego życia?

uśmiechnięta dziewczyna
Fotografia: Shutterstock

Pozytywne myślenie to postawa, dzięki której stajemy się szczęśliwsi, pogodni, osiągamy zamierzone cele i żyjemy dłużej. Myśli i słowa przyciągają tę samą energię, dlatego tak ważne jest, by skupić się na pozytywnym myśleniu.

Pozytywne myślenie ma większą moc niż nam się wydaje. Dzięki niemu przyciągamy to, co dobre i wartościowe. Skupianie się na pozytywnych aspektach życia dla niektórych z nas jest czymś naturalnym, a innym może sprawiać większe trudności. Wpływ na to mają przede wszystkim geny oraz nasze dzieciństwo. Na szczęście nawet jeśli pozytywne myślenie nie jest naszym naturalnym odruchem, można nad nim pracować. 

Pozytywne myślenie - jak je wykorzystać?

Psychologowie nie mają wątpliwości - emocja i myśl są falą energii, która automatycznie przyciąga te same częstotliwości. Jeśli więc myślimy pesymistycznie, tworzymy negatywne wibracje wokół siebie. Jeśli zaś przyjmujemy pozytywną postawę i myślimy optymistycznie, tworzymy pozytywną aurę.

Zobacz także: Co widzisz na obrazku? To, co wskażesz jako pierwsze, zdradzi, jaki naprawdę jesteś w związku!

Prawo przyciągania to prawo uniwersalne, które działa również w psychologii. Wynika z tego, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co otrzymujemy w życiu.

Pozytywne myślenie przyciąga do nas ludzi i wydarzenia, które są adekwatne do przyjętej przez nas postawy. A jeżeli często zmieniamy zdanie, możemy doświadczyć niespodzianek, które nie zawsze mogą być dla nas korzystne. Właśnie dlatego ważne jest, by na stałe pozytywne myśli przejęły dowodzenie w naszych umysłach.

Zobacz także: Rozwiąż test i sprawdź, czy twój związek jest zdrowy, czy powinniście się rozstać

Gdy spotykamy kogoś, kto myśli negatywnie, nie wpłynie on nas, jeśli nasze pozytywne myślenie jest mocno ugruntowane. Staraj się panować nad swoimi myślami, by wypracować w sobie dobre nawyki.

Im więcej będziesz to praktykował, tym szybciej ukształtujesz swoje życie we właściwy sposób. W czasie pracy nad sobą, warto czytać książki poświęcone tej tematyce oraz stosować inne metody autosugestii, takie jak afirmacja i wizualizacja.

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów