Po czym poznać, czy ktoś jest inteligentny? 5 prawdziwych oznak, których nie da się podrobić

Katarzyna Leszczyńska 19.02.2018
Po czym poznać ludzi inteligentnych?
Fotografia: fotolia.com

Łatwo jest udawać osobę inteligentną. Dlatego też nie zawsze da się sprawdzić, kto tak naprawdę ma wysokie IQ. Są jednak takie cechy, których nie da się podrobić. 

Naukowcy od dawna zastanawiają się nad tym, jak sprawdzić, czy ktoś jest inteligentny. Było już wiele wniosków na temat tego, czym charakteryzują się osoby o wyższym IQ. Są też oczywiście popularne testy na inteligencję. Okazuje się jednak, że wielu cech uważanych za objaw inteligencji da się wyuczyć. Istnieją jednak również takie, których nie da się nabyć i charakteryzują się nimi jedynie osoby inteligentne. Oto 5 znaków świadczących o inteligencji, których nie da się podrobić.

Zobacz także: Ten żart bawi jedynie inteligentnych ludzi. Naukowcy tłumaczą dlaczego

Uczenie się na błędach

Nie każdy człowiek to potrafi. Ludzie inteligentni natomiast potrafią rozpoznawać swoje porażki, analizować je i przede wszystkim przyznawać się do nich. Dzięki temu wyciągają wnioski z niepowodzeń i następnie zaczynają dostrzegać w nich możliwość rozwoju.

Osoby inteligentne uczą się na błędach

Czytanie dla zabawy

Obecnie, gdy mówi się, że mało osób sięga po książki, czytanie stało się oznaką hipsterstwa. Dla osoby, która chce się tym pokazać, może okazać się prawdziwą katorgą. Ludzie, którzy sięgają po książkę dla relaksu i oddają się czytaniu z prawdziwą pasją i przyjemnością, naprawdę są inteligentni. Zwłaszcza, że zapaleni czytelnicy mają lepszą pamięć i potrafią się skupić.

Umiejętność konstruktywnej dyskusji

Ludzie inteligentni potrafią rozmawiać na każdy temat. Nawet jeżeli się na czymś nie znają, potrafią to przyznać, jednocześnie umiejętnie przechodząc do bardziej ogólnego tematu. Przede wszystkim ich rozmowy są konstruktywne. Nikogo nie atakują i nigdy nie brakuje im wartościowych argumentów. Dlatego też mają doskonale wyszkolone umiejętności komunikacyjne.

Ludzie inteligentni potrafią rozmawiać o wszystkim

Najpierw myślą, potem robią

Ludzie inteligentni kierują się przede wszystkim swoim umysłem. Dlatego też, w emocjonalnych sytuacjach, potrafią powściągnąć uczucia i jednocześnie zastanowić się najpierw nad najrozsądniejszą reakcją. Dzięki temu nie postępują pochopnie i nie mają później czego żałować. Nie robią też sobie dookoła wrogów nieprzemyślanymi wypowiedziami i decyzjami.

Zobacz także: Czy bardziej inteligentne jest najstarsze czy najmłodsze dziecko? Najnowsze wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości 

Nie interesują się zdaniem innych

Oczywiście każdy rozsądny człowiek liczy się z opinią innych, nie podejmuje jednak decyzji wyłącznie ze względu na to, co myślą inne osoby. Oprócz tego nie przejmują się opinią innych na swój temat, w związku z czym śmiało decydują o tym, czego sami chcą i podejmują decyzje dobre dla nich samych, nie skupiając się na tym, co ktoś sobie pomyśli.

Ludzie inteligentni nie przejmują się opinią innych

Zobaczcie w poniższej galerii, jak rozpoznać psychopatę:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów