Urodziłeś się po 1982 roku? Możesz mieć poważny problem ze sobą

Julia Pandecka 08.05.2020
Młody mężczyzna w białej koszulce odwrócony tyłem idzie przed siebie i robi sobie selfie telefonem
Fotografia: Shutterstock

Zdaniem naukowców osoby urodzone po 1982 roku charakteryzuje jedna cecha. I okazuje się, że jest ona negatywna, co powoduje wiele problemów w naszym życiu.

Choć wielu z nas wydaje się, że data urodzenia nie może wskazywać nam cech naszego charakteru, okazuje się, że to nie do końca prawda. Zwłaszcza, że już same znaki zodiaku mają wpływ na to, jacy jesteśmy, ale nie tylko one. Według psychologów, osoby urodzone po 1982 roku należą do pokolenia, które charakteryzuje się jedną, bardzo negatywną cechą. I to właśnie ta cecha może sprawiać, że mamy nieprzyjemne usposobienie i... problemy w życiu.

Zobacz także: Psychologowie zdradzają najczęstszy problem ludzi, do którego się nie przyznają. To przez to czujemy się nieszczęśliwi

Osoby urodzone po 1982 roku mają jedną złą cechę. To problematyczne

Okazuje się, że wszystkie osoby, które urodziły się po 1982 roku, łączy jedna cecha.

Psycholożka Jean Twenge przeprowadziła badania na grupie ponad 16 tys. osób. Jej obserwacje trwały aż 24 lata! Badani mieli rozwiązać kwestionariusz Narcissistic Personality Inventory i odpowiedzieć na kilka pytań, m.in.: czy czują się wyjątkowi lub czy, gdyby oni rządzili światem, byłby on lepszym miejscem. Przez ten czas udało jej się dojść do jednego wniosku.

Aż 2/3 osób ankietowanych, które urodziły się po 1982 roku, wykazywało skłonności narcystyczne. Tym samym Twenge wysnuła wniosek, że właśnie to pokolenie można nazwać pokoleniem narcyzów. Są to ludzie przekonani o swojej wyjątkowości i... wyższości. 

Psycholożka znalazła dwa powody takiego stanu rzeczy. Po pierwsze, jej zdaniem takie podejście ma podłoże w dzieciństwie, gdy rodzice wmawiają swoim dzieciom, że mogą wszystko. Po drugie, Twenge widzi zagrożenie w mediach społecznościowych, do których młode pokolenie ma szeroki dostęp. To właśnie rosnąca popularność wszelkiego rodzaju "followersów" tworzy pokolenie narcyzów. 

A ty jak byś odpowiedział na dwa powyższe pytania?

Zobacz także: Co długość palców mówi o tobie? Poznaj prawdę na temat swojej osobowości

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.  

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów