Często się spóźniasz? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość!

Paulina Ermel 10.01.2019
Kobieta patrzy na zegarek
Fotografia: Shutterstock

Często się spóźniasz i znajomi muszą na ciebie czekać? Dla nich to niezbyt dobrze, ale dla ciebie? Jak najlepiej! Naukowcy nie mają wątpliwości.

Chyba każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które notorycznie się spóźniają. Jesteś jednym z tych spóźnialskich? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość!

Naukowcy nie mają wątpliwości, że osoby, na które często musimy czekać i zawsze są w niedoczasie, są szczęśliwsze! A w dodatku dłużej żyją! Jak to możliwe?

Spóźnialscy żyją dłużej

Według badań przeprowadzonych przez psychologa Jeffa Conte, ludzie, którzy się spóźniają, żyją dłużej i mają szczęśliwsze życie. Dlaczego? Są oni stworzeni do wielozadaniowości, a także do rozwiązywania problemów w sposób inteligentny.

Osoby, które się spóźniają i mają luźny stosunek do deadline'ów, zwyczajnie mniej się stresują. A to stres głównie przyczynia się do wzrostu ciśnienia we krwi. Dlatego na dłuższą metę takie osoby mają lepiej. W dodatku z badań wynika, że spóźnialskie osoby są bardziej optymistycznie nastawione do życia.

To teraz przyznać się - kto z was lubi się spóźnić?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!Są rzeczy, które kobiety robią, ale nie chcą się do tego przyznać. Jesteście ciekawi, co to takiego?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów