Co wyróżnia lubianą przez wszystkich osobę? Psychologia wskazuje na tych 5 cech

Anna Respondek 31.01.2018
Cechy lubianych osób
Fotografia: Pexels

Tych pięć zachowań sprawi, że wasza grupa przyjaciół znacznie się powiększy. 

Nieczęsto spotyka się na swojej drodze osoby, które charyzmą i swoim typem osobowości potrafią zjednać sobie każdego, nawet największego wroga. Czasami chcielibyśmy je znielubić, ale zwyczajnie się nie da, ponieważ swoim zachowaniem wywołują w nas jedynie pozytywne emocje. O takich osobach mówi się, że mają wewnętrzny czar lub "to coś", co jest wyjątkowo nieuchwytne i trudne do wytłumaczenia. Charyzmatycznych ludzi łączy jednak kilka wspólnych cech sprawiających, że są prawdziwie lubiani. Które z nich są najważniejsze? 

Zobacz także: Czego mężczyźni najbardziej nie lubią w kobietach

Nie potrzebują uwagi

To nie jest tak, że lubiane osoby na siłę przyciągają do siebie ludzi i starają się, aby ich grono znajomych było coraz większe. Zazwyczaj cechuje je skromność, a przez to rzadko kiedy szukają na siłę uwagi. Nie starają się, aby być centralnym punktem wydarzenia. Zainteresowanie przechodzi do nich samo.

pexels-photo-630831
Fotografia: Pexels

Są dobrymi słuchaczami

Nie ma nic gorszego niż rozmowa z kimś, kto albo cię nie słucha, albo co chwilę przerywa, ponieważ jego sprawy i jego zdanie jest najważniejsze. Lubiane osoby potrafią znakomicie słuchać, dzięki czemu ich rozmówcy czują się ważni i zauważeni. To prowadzi do większej otwartości i szczerości. 

Nie mają kompleksów

Brak kompleksów nie prowadzi ich do tego, że zaczynają się wymądrzać i wywyższać. Po prostu dobrze czują się sami ze sobą i przez to nie przejmują się tym, co pomyślą o nich inni ludzie. Ponieważ akceptują siebie, zawsze są pozytywnie nastawieni do otaczającego ich świata. 

pexels-photo-372042
Fotografia: Pexels

Doceniają szczerość

Charyzmatyczne osoby nie boją się szczerości. Zarówno tej wymierzonej w ich kierunku, jak i tej, którą sami muszą się wykazać. Wiedzą, że w każdej relacji, czy to związku, przyjaźni czy zwykłym koleżeństwie szczerość jest podstawą, aby wszystko odpowiednio funkcjonowało. Potrafią przyznać się, kiedy czegoś nie wiedzą, ale potrafią także powiedzieć komuś, co tak naprawdę myślą. 

Nie oceniają

Ten punkt nierozerwalnie wiąże się z umiejętnością słuchania. Lubiane osoby często na swojej drodze spotykają ludzi, którzy się przed nimi otwierają. Nie wykorzystują tego jednak przeciwko nim, słuchają i nie oceniają, ponieważ każdy ma prawo do własnego zdania i własnych błędów. Potrafią otworzyć się na inny punkt widzenia. 

Zobacz także, najmilsze cechy znaków zodiaku:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów