Osoby urodzone w tym miesiącu obdarzone są nadprzeciętną inteligencją! Poznaj wyniki badań

Malwina Wasilewska 04.06.2020
prymuska
Fotografia: Shutterstock

Naukowcy przeprowadzili badania dotyczące zależności między miesiącem urodzenia a inteligencją.

Poziom inteligencji może być wypadkową wielu czynników. Mówi się, że w 50% o inteligencji decydują geny, w 20% - życie płodowe, a w 30% - wpływ środowiska. Ale okazuje się, że spore znaczenie ma też nasza data urodzenia. Naukowcy postanowili sprawdzić, w jakim miesiącu rodzą się prymusi.

W jakim miesiącu rodzą się najinteligentniejsze osoby?

Magazyn „National Bureau of Economic Research” opublikował wyniki badań przeprowadzonych na przez naukowców z Uniwersytetu Północno-Zachodniego w stanie Illinois, Uniwersytetu w Toronto i Uniwersytetu w Miami. Naukowcy zbadali milion amerykańskich uczniów w celu sprawdzenia, czy miesiąc urodzenia ma wpływ na naszą inteligencję.

Okazuje się, że coś w tym jest. Badacze twierdzą, że osoby urodzone we wrześniu mogą pochwalić się najwyższym poziomem inteligencji.

Osoby urodzone we wrześniu uzyskują średnio wyższe oceny od tych, które przyszły na świat w innych miesiącach. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że są starsze od pozostałych uczniów w klasie. W porównaniu z sierpniowymi dziećmi aż o 11 miesięcy. Z tego powodu mają największe szanse dostać się na studia i zrobić karierę - informuje portal marieclaire.co.uk.

Zgadzacie się z wynikami tych badań?

Zobacz także: Ten kraj poradził sobie z zachowaniem dystansu społecznego. Mieszkańcy wpadli na genialny pomysł!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów