Liczne trójkąty. Tylko osoby z IQ powyżej 120 są w stanie rozwiązać tę łamigłówkę

Mateusz Patyk 27.04.2020
Zagadka
Fotografia: East News

Na poniższej ilustracji widać kilka figur geometrycznych z trzema kątami. Doliczą się ich tylko najwytrwalsi.

Na pozór nie wymagające myślenia zagadki są najbardziej frustrujące. Dzięki nim można jednak odkryć u siebie inteligencję, jakiej wcześniej się nie dostrzegało. Tak jest na przykład z łamigłówką opublikowaną pierwotnie na stronie Myilifestyle.com. Ot, zwykły trójkąt z kilkoma liniami w środku.

Trójkąty
Fotografia: Twitter.com

Policz je wszystkie

Szybko jednak okazało się, że ta biało-czarna figura geometryczna złożona z wielu mniejszych kryje w sobie więcej tajemnic, niż można się po niej spodziewać. Aby przekonać się, ile dokładnie trójkątów widać na ilustracji, trzeba nieco pomyśleć. Jeżeli ktoś nadal zastanawia się, jak to zrobić, nic straconego. W Internecie od razu pojawiło się kilka rozwiązań.

O tej wydawać by się mogło banalnej zagadce napisały już takie portale jak Thesun.co.uk i Indy100.com. Szczególną popularnością łamigłówka cieszy się na Twitterze. Pod postem gazety "People's Daily" rozgorzała nawet dyskusja nad znalezieniem najprostszego sposobu, by policzyć wszystkie trójkąty.

Podobno jednemu z internautów obliczenia i wskazanie wszystkich trójkątów zajęło nie więcej niż 12 sekund.

Ale dla wszystkich, którzy znaleźli więcej trójkątów, jest dobra wiadomość. Vloger Borislav Stipić opublikował nawet film w serwisie YouTube, na którym krok po kroku pokazuje, jak osiągnąć lepszy rezultat. I wcale nie trzeba być geniuszem.

W sieci już wcześniej dochodziło do sytuacji, gdy dzięki jednemu wpisowi na portalu społecznościowym ilustracja z zagadką robiła furorę.  Tak było z postem użytkownika Nejib Tej, który został podany dalej ponad 18 tysięcy razy, a polubiło go niecałe 100 tysięcy użytkowników. Rozwiązanie* jest na dole strony.

Mind blown
Fotografia: Giphy.com

*Poprawny wynik to 21.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów