Te cechy wyglądu świadczą o inteligencji człowieka. Sprawdź, czy je posiadasz!

Malwina Wasilewska 20.07.2020
kobieta przy komputerze
Fotografia: Shutterstock

Okazuje się, że nasze predyspozycje genetyczne związane z wyglądem mogą wiele powiedzieć na temat naszej inteligencji.

Grupa naukowców postanowiła sprawdzić, czy z ludzkiej twarzy można wyczytać cechy świadczące o naszej inteligencji. Z ich badań wynika, że jest kilka elementów twarzy, które mogą zdradzać ponadprzeciętne zdolności intelektualne.

Wygląd a inteligencja

Mówi się, że nie powinno się oceniać ludzi po wyglądzie. Jednak okazuje się, że jest kilka cech, które zdaniem naukowców mogą świadczyć o naszej inteligencji. Niedawno grupa badaczy z University of Louisville przeprowadziła eksperyment, w którym udowodniła, że zarówno kształt, jak i konkretne części twarzy mogą zdradzać nasze zdolności intelektualne. Badania te zostały przeprowadzone na zasadzie obserwacji osób o wysokim ilorazie inteligencji.

Z badań wynika, że osoby inteligentne mają bardziej oddzielone oczy od siebie. Oprócz tego, mają też znacznie dłuższy nos i spiczasty podbródek. Ale to nie wszystko. Osoby, które mają szeroką twarz, mają znacznie większą pojemność mózgu, a co za tym idzie - cechują je większe predyspozycje do rozwoju intelektualnego. Ponadto osoby o wyższym IQ mają wąskie usta. 

Co wy na to?

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów