Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Czy wygląd faktycznie jest najważniejszy? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Emilia Klima 02.02.2018
Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?
Fotografia: Pexels

Powszechnie przyjęło się, że to nasz wygląd odgrywa najważniejszą rolę w robieniu pierwszego wrażenia na nowo poznanej osobie. Jaka jest prawda?

Psychologia koloru to coraz prężniej rozwijająca się dziedzina naukowa, która bada i opisuje to, jak kolory wpływają na nasz nastrój, stan emocjonalny i postrzeganie rzeczywistości. Ekspert tej dziedziny, Marek Borowiński, był gościem "Dzień Dobry TVN". Annie Kalczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi opowiadał o tym, dlaczego kobietom o danym kolorze włosów przypisuje się konkretne cechy osobowości.

Zobacz także: Każdej dacie urodzin przypisany jest kolor. Co mówi o nas barwa urodzin?

Skoro kobiety odbierane są przez ludzi w inny sposób w zależności od tego, jaki mają kolor włosów, siłą rzeczy wpływa on też na to, jakie pierwsze wrażenie robimy na nowo poznanych osobach. Właśnie na tym zagadnieniu skupił się psycholog. Okazuje się, że aż 60% tego wrażenia to reakcja na wygląd osoby, którą widzimy pierwszy raz (zalicza się też do tego mowa ciała). Kolejne 30% to tembr głosu, a tylko 10% to treść, tego co mówimy. 

Co jeszcze o tym, jak postrzegamy osoby w zależności od ich wyglądu, zdradził ekspert? Przekonacie się oglądając wideo poniżej: 

Zobacz także: Co mówi o nas kolor oczu? Każdy określa trzy podstawowe cechy charakteru

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów