Masz siostrę? Badania wykazały, że dzięki niej jesteś lepszym człowiekiem

Katarzyna Leszczyńska 30.03.2018
Siostry
Fotografia: Shutterstock.com

Osoby, które mają rodzeństwo, czasami się na nie irytują, w rzeczywistości jednak nie wyobrażają sobie bez niego życia. Najnowsze wyniki badań wykazały, że warto mieć przede wszystkim siostrę. 

Choć czasami się kłócimy, nie wyobrażamy sobie życia bez siebie. Choć jesteśmy pierwszymi osobami, które się oceniają i potrafią trafić w czuły punkt, jednocześnie zawsze możemy na siebie liczyć. Dobrze mieć rodzeństwo, które kształtuje naszą osobowość. Według najnowszych wyników badań okazuje się, że najlepiej jednak mieć… siostrę.

Zobacz także: Bardziej inteligentne jest najstarsze czy najmłodsze dziecko? Najnowsze wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

Wyniki badań opublikowane w The Journal of Family Psychology wykazały, że posiadanie siostry pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne rodzeństwa. Naukowcy przebadali 400 rodzin wielodzietnych. Wyniki ich eksperymentu nie pozostawiają wątpliwości, że posiadanie siostry ma naprawdę wiele korzyści.

Dlaczego warto mieć siostrę?

Jak wykazały badania osoby, które mają siostrę są znacznie bardziej empatyczne i lepiej potrafią rozwiązywać kontakty niż inni. Mają też większe zdolności komunikacyjne i są otwarte na zdanie innych ludzi. Potrafią radzić sobie z emocjami i częściej je pokazują, dzięki czemu łatwiej im się porozumieć z innymi, przede wszystkim bliskimi. Bez problemu mówią o swoich kłopotach i tym, co im przeszkadza, potrafią wyrazić własne zdanie.

Zobacz także: "Rodzina zastępcza": Siostry Kwiatkowskie po latach na wspólnym zdjęciu. Fani zachwyceni. "Moje dzieciństwo"

Siostry są też bardziej związane ze swoim rodzeństwem. To znaczy, że częściej mogą na sobie polegać i spajają rodzinę w całość. Jak widać zatem, fajnie mieć siostrę. Nawet, jeżeli czasami się kłócimy i podbieramy sobie ubrania. To jednak ona jest najlepszą przyjaciółką, której możemy powiedzieć wszystko, a ona i tak nas zrozumie i wybaczy.

Siostry

Zobaczcie w poniższej galerii, po czym poznać, że jest się gotowym na dziecko:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów