Czy wykonywanie makijażu może mieć coś wspólnego z inteligencją? Naukowcy nie pozostawiają wątpliwości

Katarzyna Leszczyńska 26.10.2017
Makijaż ma wiele wspólnego z mądrością
Fotografia: pexels.com

Dobra wiadomość dla wszystkich pań. 

Kobiety na robieniu makijażu spędzają bardzo dużo czasu każdego dnia. Niezależnie od tego, czy stawiają na ten w wersji mocnej, czy bardziej naturalny. Każda z nich stara się zadbać o jak najlepszy wygląd. Wielu kobietom makijaż dodaje pewności siebie i buduje ich poczucie własnej wartości, co sprawia, że po prostu czują się lepiej same ze sobą. Okazuje się, że to wpływa na osiągnięcie sukcesów naukowych.

Uczony Rocco Palumbo wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu Harvard stworzyli pojęcie tzw. efektu szminki. Dzięki niemu mogli dowieść, że makijaż ma wiele wspólnego z inteligencją. Przebadali 186 kobiet, które podzielili na trzy grupy. Każda z nich miała inne zadanie do wykonania. Jedne kobiety malowały siebie, inne słuchały muzyki, a ostatnia grupa miała się skupić na malowaniu kartki papieru. Wyniki eksperymentu były naprawdę zaskakujące.

Makijaż wpływa na sukcesy naukowe
Fotografia: pexels.com

Czy makijaż czyni mądrzejszym?

Każda z tych kobiet po wykonaniu zadania musiała napisać test. Okazało się, że w eksperymencie najlepiej poradziła sobie pierwsza grupa, czyli panie, które miały pomalować same siebie. Naukowcy dowiedli, że te kobiety miały bardziej elastyczne podejście do nauki i najlepiej zapamiętywały szczegóły. Okazuje się zatem, że istnieje znaczenie pomiędzy malowaniem się a mądrością. Warto zatem postawić na codzienny makijaż, nawet subtelny. Doda to nam pewności siebie i jak się okazuje również inteligencji.

Makijaż a mądrość
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów