Coraz więcej par cierpi z powodu FOBU. Sprawdź, czy twój związek również to spotkało

Julita Buczek 16.11.2018
ludzie kłótnie w związku
Fotografia: Pixabay

Pojawia się coraz częściej wśród wielu par i może bardzo unieszczęśliwić osoby w związkach. Sprawdź, czy FOBU dotyka również ciebie!

To dziwne zjawisko, które dotyka coraz więcej par, jest dosyć niepokojące, ponieważ może przyczynić się nawet do rozpadu relacji. FOBU sprawia, że przestajemy czerpać z niej jakąkolwiek satysfakcję. Pojawiają się myśli, czy nasz związek ma sens i czy warto o niego walczyć. Uczucie coraz szybciej się wypala, a my nadal tkwimy w związku, w którym nie czujemy się komfortowo.

Co to jest FOBU?

FOBU zostało zdiagnozowane przez psycholog dr Elizabeth Lombardo z Texasu. Według przeprowadzonych przez nią badań wynika, że coraz więcej osób w wieku 20 - 30 lat cierpi z powodu nieszczęśliwych związków, z których nie potrafią się uwolnić. Zjawisko to nic innego jak strach przed zerwaniem. Według Lombardo boimy się samotności oraz tego, że już nikt nie będzie w stanie nas pokochać.

Zobacz także: Brak seksu u kobiet jest niezdrowy. Co grozi niezaspokojonej seksualnie kobiecie?

U kogo może pojawić się FOBU?

Najczęściej pojawia się u osób, które mają niską samoocenę. Takie osoby boją się stracić stabilne życie oraz bezpieczeństwo, które zapewnia im partner/partnerka. Pojawia się również poczucie, że tracimy wszystko, na co wcześniej bardzo długo wspólnie pracowaliśmy, jak np. wspólni znajomi.

Zobacz także: Brak seksu u mężczyzn jest niezdrowy! Co grozi niezaspokojonemu seksualnie mężczyźnie?

Jak radzić sobie z FOBU?

Według dr Leonardo jednym z głównych sposobów na walkę z FOBU jest zrozumienie, że nie należy uzależniać wysokości samooceny od tego, czy jesteśmy w związku, czy wręcz przeciwnie. Bardzo ważna jest również nasza relacja z partnerem. Ważne, aby rozmawiać na bieżąco o tym, co nam przeszkadza w związku i co chcielibyśmy w nim zmienić.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te cytaty filmowe po prostu uwielbiamy! Przeszły już do kanonu kultowych dialogów w historii kina. Znacie je?

Oceń artykuł
Tagi:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów