Co robić, by lepiej znosić poranki i mieć więcej energii na cały dzień? Wystarczy zmienić kilka nawyków

Anna Respondek 27.04.2020
Sposoby na lepsze samopoczucie
Fotografia: EAST NEWS

Czy można zrobić coś, dzięki czemu rano poczujemy się lepiej i zyskamy energię na cały dzień? Poznaj pięć sposobów na to, aby każdy dzień rozpocząć z uśmiechem na ustach. 

Z reguły ludzi dzieli się na ranne ptaszki i sowy. Ci pierwsi uwielbiają wcześnie wstawać i bez względu na to, czy na dworze świeci słońce, czy pada deszcz, z ich ust nie schodzi uśmiech. Co zatem może zrobić biedna sowa, aby i jej dzień zapowiadał się nieco lepiej? Skorzystać z rad rannych ptaszków i zamiast wstawać na ostatnią chwilę, poświęcić sobie rano trochę czasu i wykorzystać go na pięć prostych czynności, które niosą ze sobą wiele plusów. Jak podaje jedna z blogerek portalu popsugar.com, zastosowała proponowane metody sama na sobie i korzyści są nie do opisania. 

1. Płukanie ust olejem

Choć brzmi to dziwnie i może wydawać się niespecjalnie interesującym zajęciem po przebudzeniu, to z czynności tej płyną same pozytywy. Płukanie ust olejem kokosowym, rzepakowym czy słonecznikowym pomaga organizmowi pozbyć się toksyn. Ssanie oleju wpływa korzystnie na różne schorzenia, na przykład wrzody żołądka czy artretyzm. Dodatkowo składniki zawarte w oleju poprawiają koloryt szkliwa. Zaleca się płukać usta codziennie przed umyciem zębów. 

2. Gibkie ciało, gibki umysł

Przed większością dorosłych, codziennie, rozciąga się perspektywa kilkugodzinnego siedzenia za biurkiem w pracy. Dlatego właśnie warto rano zadbać o odpowiednią dawkę ruchu i dostarczyć organizmowi trochę endorfin. Oczywiście, nikt nie mówi tutaj o godzinnym biegu. Wystarczy kilka krótkich ćwiczeń, trochę rozciągania, przysiadów, podskoków i już w organizmie szybciej zaczyna krążyć krew. A szybsze krążenie krwi wspomaga nasze umysły w szybszej pracy. 

joga1200

3. Codzienna dawka witaminy C

Rozpoczęcia dnia od szklanki wody z cytryną to zawsze dobry pomysł. Trochę orzeźwienia należy się każdemu po przebudzeniu. Jednak przede wszystkim, oprócz przyjemnych doznań smakowych, możemy liczyć na zdrową porcję witamin. Woda z cytryną pobudza także trawienie i perystaltykę jelit. Zimą i jesienią warto dodać odrobinę imbiru, który zadziała rozgrzewająco.

4. Śniadanie najważniejszym posiłkiem dnia

To dzięki niemu nasz organizm rano rusza i ma siłę do codziennej walki. Badania wykazały, że osoby, które rano spożywają śniadanie są mniej podatne na depresje, milsze dla otoczenia, odporniejsze na stres. Co ważne śniadaniem wzmacniamy nasz układ immunologiczny. Prawidłowo skomponowane śniadanie powinno zawierać węglowodany i białka, w mniejszej ilości tłuszcze.

śniadanie 1200

5. Poranna toaleta

Zadbaj o swoją cerę. W końcu twarz to wizytówka każdego człowieka. Nie odkładaj oczyszczania cery na później, gdyż po nocy zawsze znajdują się na niej jakieś zanieczyszczenia. Użyj odpowiednich kosmetyków lub zwykłej wody i nie zapomnij o nawilżeniu. Krem położony na skórę uchroni ją przed promieniami słonecznymi i stworzy barierę przed zanieczyszczeniami.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów