Ten prosty trick sprawi, że otrzymasz wszystko, o co prosisz! Chodzi o jedno zdanie

Julia Pandecka 15.06.2020
Zadowolona dziewczyna pokazuje victorię na ulicy
Fotografia: Shutterstock

Chcesz, żeby ludzie spełniali twoje prośby? Ten prosty trick podczas rozmowy może ci w tym pomóc!

Wszyscy mamy marzenia i nie oszukujmy się, najwspanialej byłoby, gdyby każde z nich można było spełnić. Oczywiście wiele rzeczy wpływa na realizację planów, ale często jesteśmy zależni od innych ludzi. Teraz okazuje się, że istnieje jeden trick, dzięki któremu możemy osiągnąć wszystko, co sobie wymyślimy. Wystarczy, że powiemy jedno zdanie. I nie chodzi o zwykłe "proszę", co oczywiście jest naturalną kwestią. Chodzi o to, co powiesz, zanim poprosisz.

Zobacz także: Osoby urodzone w tym miesiącu obdarzone są ponadprzeciętną inteligencją! Poznaj wyniki badań

Chcesz, żeby ludzie spełniali twoje prośby? Postaw na to zdanie!

Rozmowy z innymi ludźmi często nie należą do łatwych. Zwłaszcza, gdy o coś prosimy i obawiamy się odmowy.

Portal "Your Tango" przytoczył wyniki przeprowadzonych we Francji badań. Wynika z nich, że najważniejsza w przypadku prośby jest konstrukcja zdania i to, co powiemy, zanim padnie słowo "proszę".

Wolontariusze we Francji przeprowadzili ankietę wśród 640 przypadkowych osób, które spotkali na ulicy. Zbierając na akcję charytatywną, zrobili eksperyment, z którego wynikało, kiedy chętniej przechodnie udzielali pomocy. 

Podczas rozmowy przytaczali jedno pytanie o to, czy przechodzień wesprze akcję, ale robili to na dwa różne sposoby.

  1. Prawdopodobnie słyszałeś o fundacji pomagającej chorym dzieciom. Jestem ciekaw, czy możesz wesprzeć nas dowolną kwotą? 
  2. Prawdopodobnie słyszałeś o fundacji pomagającej chorym dzieciom. Pewnie odmówisz, ale jestem ciekaw, czy możesz wesprzeć nas dowolną kwotą? 

Okazuje się, że chętniej ludzie pomagali w drugim przypadku. Dlaczego?

Sądząc po wynikach badań, kluczem do odpowiedzi po naszej myśli są słowa - pewnie odmówisz. Dzięki niemu łatwiej jest przekonać innych do czegoś, ponieważ ambicja nie pozwala im odpowiedzieć negatywnie. Wówczas chcą pokazać, że nie mamy racji, twierdząc, że odmówią. 

Zobacz także: Nie wierzysz w swoją inteligencję? Oto 9 oznak, że posiadasz jej naprawdę sporo

Nie wszystkie znaki zodiaku stworzą zdrowe relacje z innymi. Koniecznie sprawdź, jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów