Po czym poznać, że ktoś nas okłamuje? Agent FBI zdradził 9 oznak!

Julia Pandecka 29.06.2020
Para rozmawia na balkonie
Fotografia: Shutterstock

Po czym poznać, że ktoś nas okłamuje? Agent FBI zdradził 9 oznak!

Kłamstwo ma krótkie nogi. Często nieprawda wychodzi na jaw prędzej czy później. Wszystko zależy jednak od tego, jak dobrym ktoś jest kłamcą. Jeżeli kogoś doskonale znamy, jesteśmy w stanie szybko zdać sobie sprawę, że kręci. Co jednak, gdy ktoś jest wprawionym kłamcą, ale my nie mamy z nim aż takiego kontaktu na co dzień? Okazuje się, że były agent FBI, zdecydował się zdradzić kilka cech notorycznego kłamcy, które przez lata zaobserwował, rozmawiając z przestępcami.

Zobacz także: FBI wskazało znaki zodiaku skłonne do zbrodni. Te 4 to urodzeni mordercy! 

Agent FBI zdradził, po czym poznać, że ktoś nas okłamuje. 9 znaków!

Agent FBI, w rozmowie z "Your Tango" zdradził, na jakie znaki powinniśmy zwracać uwagę, gdy podejrzewamy, że ktoś nas okłamuje.

Wymienił 9 najpopularniejszych oznak. Jakie?

1. Zaschnięte gardło i częste sięganie po wodę

Gdy się stresujemy, nasze ciało zaczyna się pocić. Wówczas często, cała zawartość wody, którą mamy w organizmie, ląduje na naszej skórze. Tym samym mamy spocone czoło, ręce, ale w gardle zaczyna nam zasychać. Dlatego też kłamcom zaczyna łamać się głos i chcą jak najczęściej sięgnąć po wodę, jeżeli oczywiście mają ku temu możliwość. 

2. Częste przełykanie śliny

W związku z tą samą zasadą, kłamca może częściej przełykać ślinę. Wie bowiem doskonale, że zaschnięte gardło może bardzo łatwo go zdradzić. 

3. Ruszanie ustami i szczęką

Nerwowe ruszanie ustami oraz szczęką na boki, do tyłu i do przodu, ma dwa podłoża. Pierwsze z nich to oczywiście tick nerwowy. Drugi związany jest z powyższym punktem. W ten sposób bowiem pracujemy nad tym, żeby w naszych ustach znalazło się więcej śliny. 

4. Patrzenie w kierunku wyjścia i zezowanie na boki

To oczywiście związane jest z tym, że nasz rozmówca boi się spojrzeć nam w oczy, ale nie tylko. To też element obronny. Patrząc w kierunku wyjścia, zdradza się, że chce jak najszybciej uciec od nas i tej rozmowy. 

5. Kierowanie stóp w kierunku drzwi

Kierowanie stóp i właściwie całego ciała w kierunku drzwi oznacza dokładnie to samo. Rozmówca w ten sposób zaczyna szykować się do ucieczki. 

6. Używanie konkretnych gestów

Nerwowa gestykulacja jest normalna podczas stresujących sytuacji, do jakich bez wątpienia należy proces kłamania. Jakie to przede wszystkim gesty? Stukanie palcami o blat stolika lub o nogę. Ściskanie dłoni, strzelanie kostkami u rąk lub nawet ruchy głową, to te najpopularniejsze u kłamców. 

7. Cofanie głowy do tyłu

Pozostają na chwilę przy głowie. Jeżeli twój rozmówca cofa głowę do tyłu, oznacza to, że chce zachować jak największy dystans. To znaczy, że ma coś do ukrycia przed tobą. 

8. Pochylenie ciała do tyłu

Dokładnie to samo dzieje się z jego ciałem. Cofanie ciała, a nawet siadanie jak najdalej (co można zauważyć już na początku rozmowy), oznaczają, że on ma coś do ukrycia. 

9. Dotykanie szyi

Na koniec coś, co jest typowym gestem niewerbalnym dla wszystkich osób, które znajdują się w stresującej sytuacji. Nasza szyja jest jedną z naszych najbardziej wrażliwych części ciała. Łapanie jej, dotykanie, może nas uspokoić, a jednocześnie sprawia, że czujemy się bezpieczniej i bardziej komfortowo. W przypadku kobiet ten znak często można też zauważyć, gdy bawią się biżuterią zawieszoną na szyi lub nawet wiszącym przy uchu kolczykiem. 

Zobacz także: 5 znaków zodiaku, którym nie można ufać

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów