Nie wierzysz w swoją inteligencję? Oto 9 oznak, że posiadasz jej naprawdę sporo

Zuzanna Morska 14.05.2020
Kobieta pracująca
Fotografia: Shuterstock

Uważasz, że jesteś inteligentny? A może jednak jesteś w grupie ludzi, którzy wcale nie czują się pewnie w towarzystwie i wolą swoje poglądy zachować dla siebie? Poznaj kilka oznak, które jasno stwierdzą, że jesteś inteligentny i powinieneś poczuć się ze sobą dobrze!

Choć świat nie dzieli się wyłącznie na czerń i biel, część ludzi można określić jako tych inteligentnych, a część z kolei nie grzeszy aż tak dużą dozą intelektu. Co ciekawe, w tej pierwszej grupie większość pewnie będzie skromna i nawet lekko niepewna swojej inteligencji. Natomiast ci drudzy będą myśleli, że pozjadali wszystkie rozumy.

Jeżeli jesteś tą skromną osobą, która nie potrafi jasno określić, czy jest inteligentna, koniecznie przeczytaj, jakie sygnały mogą o tym świadczyć!

9 oznak, które mówią, że jesteś inteligentny

Jeżeli obawiasz się, że nie jesteś wyjątkowo inteligentny, może to być oznaka tego, że właśnie posiadasz sporo pokładów intelektu, ale jednocześnie jesteś świadomy swoich ograniczeń. Jak przekonać się o tym, czy jesteśmy inteligentni? Oto kilka sygnałów.

1. Jesteś najstarszy z rodzeństwa

Naukowcy nie mają co do tego wątpliwości - najstarsze dzieci są często bardziej inteligentne niż kolejne. W dodatku osiągają więcej sukcesów. Mówią o tym liczne badania.

2. Jesteś zabawny

Osoby, które są zabawne, potrafią rzucać błyskotliwymi żartami, a w dodatku umieją żartować z siebie, są dużo bardziej inteligentne od tych, które nie posiadają tych umiejętności.

3. Jesteś wysoki

W 2008 roku na Princeton przeprowadzono badanie, które miało dowieść zależność między wzrostem a inteligencją. Szybko okazało się, że wysokie osoby mają wyższy współczynnik IQ niż niskie.

4. Byłeś karmiony piersią

Badanie dzieci z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii w 2007 roku dowiodło, że te inteligentniejsze były te dzieci, które jako niemowlęta karmione były piersią. W późniejszych badaniach dowiedziono jednak, że także dzieci karmione butelką mogą mieć tak samo wysokie IQ, jak te karmione piersią.

5. Jesteś leworęczny

Kiedyś osoby leworęczne były demonizowane, dzisiaj nastąpił od tego zupełny odwrót. Osoby, które piszą lewą ręką, zdecydowanie lepiej kojarzą teoretycznie niezwiązane ze sobą przedmioty. Dużo łatwiej też przychodzi im organizacja i kategoryzowanie różnych rzeczy.

6. Masz kota

W jednym z badań analizowano, czy inteligentniejsi są właściciele psów czy kotów. I choć okazało się, że właściciele psów są zdecydowanie bardziej kontaktowi i mają doskonałe umiejętności komunikacyjne, to właśnie właściciele kotów mają lepsze umiejętności poznawcze.

7. Brałeś lekcje muzyki

Pod wpływem muzyki mózg wspaniale się rozwija i to pod różnymi względami. Badanie na cztero-, pięcio- i sześciolatkach przeprowadzone w 2011 roku dowiodło, że dzieci, które przez zaledwie 1 miesiące uczęszczały na lekcje muzyki, był zdecydowanie lepiej rozwinięte m.in. werbalnie niż inne.

8. Szybko nauczyłeś się czytać

To jedno z najciekawszych badaniach, jakie udało nam się tutaj zawrzeć. Otóż przeprowadzono badania aż 2 tys. par brytyjskich bliźniąt pod względem inteligencji. Okazuje się, że to z pary, które szybciej nauczyło się czytać, wykazywało też lepsze umiejętności poznawcze.

9. Dużo się martwisz

Okazuje się, że osoby, które martwią się tym, co dzieje się wokół, są inteligentniejsze. Zdają sobie sprawę bowiem z zagrożeń i biorą pod uwagę realne scenariusze. Osoby zamartwiające się mają dużo lepszą inteligencję werbalną niż osoby beztroskie.

Nie wszystkie znaki zodiaku stworzą zdrowe relacje z innymi. Koniecznie sprawdź, jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów