Masz te 4 cechy? W takim razie jesteś inteligentna, ale... nieszczęśliwa

Julia Pandecka 07.05.2020
Młoda, smutna dziewczyna głowi się nad czymś przed laptopem
Fotografia: Shutterstock

To, że ktoś z nas jest inteligentny, nie oznacza od razu, że jest osobą szczęśliwą. Wręcz przeciwnie! Okazuje się, że niektóre cechy osób inteligentnych unieszczęśliwiają.

Mówi się, że mądrość nie zawsze idzie w parze z inteligencją. Okazuje się, że dokładnie to samo można powiedzieć o szczęściu. Zdaniem psychologów istnieją 4 cechy osób inteligentnych, które jednocześnie przez to właśnie bywają nieszczęśliwe. Okazuje się bowiem, że cechy, które świadczą o inteligencji, mogą też sprawić, że nie potrafimy odnaleźć się w świecie, a co więcej, nawet we własnym otoczeniu. Sprawdźcie, czy te cechy was dotyczą i czy macie szansę na prawdziwe szczęście.

Zobacz także: Rozwiąż psychotest! Zwierzę, które wskażesz jako pierwsze, zdradzi, czy jesteś inteligentny

4 cechy osób inteligentnych. Nie przynoszą one jednak szczęścia

Jak się okazuje, osoby inteligentne w dużej mierze mogą cechować się czterema poniższymi cechami. Problem jednak w tym, że te same cechy mogą bardzo unieszczęśliwić każdą z tych osób.

1. Życie przeszłością lub przyszłością

Osoby inteligentne w związku z tym, że nie potrafią tak po prostu przystosować się do rzeczywistości, często żyją wspomnieniami lub... planami. Nieustanne rozpamiętywanie nawet tych dobrych rzeczy lub zbytnie wybieganie w przyszłość niestety na dłuższą metę cię nie uszczęśliwią. To, co było, nie wróci, a to, co się wydarzy, w pewnym momencie przeminie. O wiele szczęśliwsze są osoby, które żyją tu i teraz.

2. Naiwność

Osoby inteligentne, choć bez problemu potrafią odróżnić dobro od zła, bywają naiwne. Są też łatwowierne, przez co za bardzo ufają innym ludziom. I niektórzy niestety są na tyle aroganccy, że próbują to wykorzystać. Osoba naiwna tym samym często obrywa od świata, choć jej intencje mogą być dobrze. A inteligencja nie pozwala niestety obronić się przed krzywdą, którą wyrządzą nam inni.

Zobacz także: Pozytywne myślenie - jak włączyć je do swojego życia?

3. Narzekanie na wszystko

Nie oszukujmy się, osobie inteligentnej naprawdę trudno jest dogodzić. Tym samym tego typu ludzie we wszystkim potrafią znaleźć powód do narzekania. Tym samym ich ogromna zaleta może przerodzić się w irytację. Ludzie, którzy często spędzają z tobą czas, mogą zacząć się odsuwać, ponieważ nieustanne narzekanie jest dla nich bardzo męczące. Z resztą nie ukrywajmy, dla ciebie też, przez to bowiem nie potrafisz docenić niczego w stu procentach, a świat wydaje ci się mało barwny.

4. Zbyt intensywne rozmyślanie

Podczas, gdy dla większości ludzi, większość rzeczy jest czarno-biała, ty we wszystkim widzisz drugie dno. Co gorsza, nawet w prostych rzeczach widzisz zagmatwane zagadki, przez co całe życie żyjesz w niepewności i czujności. Na dłuższą metę to bardzo uciążliwe, zważywszy na to, że nie potrafisz szybko podjąć decyzji. Niektóre z nich naprawdę nie wymagają wielkich kalkulacji. Wystarczy nauczyć się je odróżniać.

Zobacz także: Co długość palców mówi o tobie? Poznaj prawdę na temat swojej osobowości

To, jaką fryzurę wybieramy, zdecydowanie może powiedzieć wiele na temat naszej osobowości. W końcu to właśnie nasza podświadomość podpowiada nam, na jakie włosy się zdecydować.  

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko
Rozwiąż quiz

Co twoja fryzura mówi o tobie? Poznaj prawdziwe oblicze swojej osobowości!

Dziewczyna odwrócona tyłem nad morzem z różowymi włosami pokazuje rękami serduszko

1. Jaki masz obecnie kolor włosów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów