Ile powinna ważyć damska torebka? "Życie kobiety jest ciężkie" [SONDA]

Mateusz Patyk 30.06.2017
ciężkie damskie torby
Fotografia: Bartosz Krupa / East News

Już Mama Muminka wiedziała, że torebka jest absolutnie nieodzownym atrybutem każdej damy.

To stylowy dodatek, który podkreśli charakter każdej stylizacji. Dokonując zakupu, zwracamy uwagę przede wszystkim na jej kolor, kształt i materiał, natomiast nie zastanawiamy się nad tym, jak jej noszenie wpływa na nasze zdrowie. Po włożeniu do torebki różnych „drobiazgów” potrafi ona ważyć nawet kilka kilogramów.

Skutki noszenia za ciężkiej torebki

Coraz więcej kobiet skarży się na bóle kręgosłupa spowodowane m.in. korzystaniem ze zbyt ciężkiej torebki. Noszenie jej na jednym ramieniu może mieć negatywne konsekwencje dla naszej postawy. Bardzo często zdarza się, że kobieta wrzuca do torebki wiele nieprzydatnych rzeczy, które są tylko obciążeniem dla kręgosłupa.

Co na to neurochirurg?

To nie waga lecz objętość stanowi problem. Im mniejsza torebka, tym lżejsza masa jaką może pomieścić. Torebka powinna być proporcjonalna do wzrostu i wagi ciała. Dla drobnych, wysokich Pań waga 1,5 kg możne niekorzystnie wpływać na balans kręgosłupa, prowadzić do rotacji kręgów i przeciążeń stawowych. Inaczej u Pań tęższych i niższych. U nich środek ciężkości inaczej się rozkłada i możliwe jest noszenie cięższych torebek, lecz to generalnie zawsze jest niekorzystne – powiedział dr n. med. Artur Zaczyński, neurochirurg z Carolina Medical Center.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Carolina.pl

Zobacz jaki ciężar muszą dźwigać polskie kobiety:

Sprawdź nasze propozycję torebek damskich do ręki

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów