Wyeliminowała mleko ze swojej diety i przez 2 tygodnie piła czarną kawę. Efekty są zaskakujące

Katarzyna Leszczyńska 24.10.2017
Mleko nie jest korzystne dla zdrowia i figury
Fotografia: pexels.com

Mleko nie jest tak zdrowe jak nam się wydaje. 

Mówi się, że kawa jest jak magiczny płyn – pobudza, dodaje energii i ani rusz bez niego od samego rana. Większość dorosłych ludzi sięga po nią po przebudzeniu. Wielu z nich dodaje jednak do kawy mleko lub śmietankę, które jak się okazuje, nie działają korzystnie na nasz organizm a przede wszystkim sylwetkę. Aga Matracka z Myfitness.pl przeprowadziła eksperyment i przez dwa tygodnie piła kawę bez mleka. Efekty, które zauważyła, opisała na portalu.

Kobieta, podobnie jak wielu innych ludzi, nie wyobrażała sobie do tej pory kawy bez mleka. Okazało się jednak, że taka mieszanka przyczynia się do powstawania cellulitu. Postanowiła zatem przetestować, czy rzeczywiście się tak dzieje. Najpierw próbowała stopniowo eliminować mleko ze swojej diety, stawiając na wersję bez laktozy. Okazało się, że mimo wszystko nie widać efektów. Więc całkiem zrezygnowała z tego napoju.

Kawa bez mleka przyspiesza spalanie tłuszczu i zwalcza cellulit

Czarna kawa przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej. Kobieta zauważyła, że w ciągu dwóch tygodni poprawił się stan jej skóry, a przede wszystkim zrzuciła 1,5 kg więcej, niż pijąc kawę z dodatkiem mleka. Oprócz tego wyeliminowała cellulit. Żadne kremy i peelingi nie dały jej takich efektów, jak wyeliminowanie mleka.

Kawa bez mleka zwiększa witalność

Autorka tekstu przed mlecznym detoksem często skarżyła się na uczucie zmęczenia, bóle głowy oraz karku. Jak się okazało, po wyeliminowaniu białego napoju, wszystkie dolegliwości zniknęły. Czarna kawa dodaje tez bardzo dużo energii. Dlatego we wszystkich poradnikach dotyczących zdrowego odżywiania i ćwiczeń możemy wyczytać, ze przed każdym treningiem najlepiej sięgnąć po espresso, które działa lepiej niż izotoniki i odżywki.

Kawa bez mleka jest zdrowsza
Fotografia: pexels.com

Dlaczego tak się dzieje?

Szklanka mleka 2% to aż 120 kcal i 5 g tłuszczu. Okazuje się, że ma podobną wartość energetyczną do np. talerze żurku. Odrobina mleka do kawy oczywiście nie dostarcza aż tylu kalorii, jednak pita kilka razy dziennie już owszem. Do tego warto doliczyć wszystkie kawy, które wypijamy na mieście, np. latte, w której jest duża ilość mleka i dodatkowe syropy, posypki itp.

Choć mleko zawiera dużo wapnia korzystnego dla organizmu, ma w sobie również bardzo dużo cukru. A zazwyczaj kawę z mlekiem dodatkowo dosładzamy. I w ten sposób, choć staramy się eliminować podczas diety słodzone napoje, kawa nadal pozostaje jednym z nich.

Okazuje się, że picie kawy z mlekiem odradzają różni trenerzy. Ciekawostką, którą przytoczyła autorka tekstu, jest to, że nawet Małgorzata Rozenek, po obozie u Ewy Chodakowskiej, wyeliminowała mleko ze swojej codziennej kawy. Okazuje się, że do smaku da się przyzwyczaić, a może mieć to zbawienny wpływ dla całego naszego organizmu, nie tylko dla sylwetki – narządy wewnętrzne, których nie będziemy otłuszczać, również nam podziękują. 

Kawa czarna jest zdrowsza od tej z mlekiem
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów