Co dzieje się z twoim ciałem, gdy nie zjesz śniadania? Oto 3 zaskakujące sygnały, które wysyła organizm

Malwina Wasilewska 30.09.2020
śniadanie
Fotografia: Shutterstock

Jeśli do tej pory zdarzyło ci się rezygnować ze śniadania, to po przeczytaniu tego artykułu zmienisz swoje nawyki.

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ma ono za zadanie rozpędzić nasz metabolizm na cały dzień i dostarczyć nam energii i niezbędnych składników odżywczych. Niestety wiele osób rezygnuje z jedzenia śniadania, co ma znaczący wpływ na nasz organizm. Poznaj szczegóły.

Dlaczego warto jeść śniadanie?

Śniadanie ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jeśli z niego rezygnujemy, musimy liczyć się ze skutkami ubocznymi. Jak twierdzą dietetycy, brak śniadania powoduje obniżenie energii w ciągu dnia i senność. Ponadto unikanie porannych posiłków może powodować rozdrażnienie i trudności w koncentracji.

Brak śniadania wpływa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale też zdrowie. Okazuje się, że częste unikanie porannego posiłku prowadzi do obniżenia odporności organizmu i podwyższenia poziomu glukozy.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda przebadali nawyki żywieniowe 46 tys. kobiet. Okazało się, że te, które nie jadły śniadania były bardziej narażone na ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Jeśli nie jesz śniadania, będziesz miała w ciągu dnia znacznie większy apetyt. Ponadto unikanie tego posiłku obniża nasz metabolizm, co może prowadzić do tycia.

Wydawać ci się może, że są zdrowe, ale te produkty zdecydowanie utrudniają odchudzanie. Lepiej z nich zrezygnuj. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów