Zapomnij o cappuccino i latte. Teraz pijemy ten napój!

Paulina Ermel 13.03.2019
Kawa
Fotografia: Shutterstock

Każdy rok przynosi nowe trendy. Również te żywieniowe. W zeszłym roku zakochaliśmy się w matchy. A w tym? Sami zobaczcie.

Rok 2019 pełen jest trendów żywieniowych, które mają wspomóc nas w dbaniu o własny organizm. Jednym z nich jest nietypowy i jednocześnie bardzo smaczny napój. I to właśnie dla niego rzucamy zwykłe cappuccino czy latte.

Trendy 2019: Latte z kurkumą

W tym roku króluje latte z kurkumą! Dlaczego? Napój ten jest łatwy w przygotowaniu, a jednocześnie ma szereg cennych właściwości przydatnych naszemu organizmowi.

Czym jest latte z kurkumą? Napój nazywany również złotym mlekiem - dzięki żółtej barwie - przygotowuje się z kilku składników. Do tłoczonego na zimno soku z kurkumy dodajemy trochę mleka kokosowego. Zamiennie możemy wykorzystać też mleko migdałowe. Nie dość, że jest pyszny, pobudza! A co ciekawe, nie ma w sobie kofeiny. Jednak to nie koniec korzyści płynących z picia latte z kurkumy.

Latte z kurkumą doskonale działa na naszą skórę. Nie dość, że łagodzi podrażnienia, radzi sobie w walce z zaczerwienieniami i łuszczycą. W dodatku regularne stosowanie tego napoju pozwala utrzymać skórę jedną i spłyca zmarszczki.

Prócz tego latte z kurkumą ma szereg prozdrowotnych właściwości. Obniża cholesterol, poprawia pamięć, a także wspomaga trawienie. Nieoceniona jest również pomoc kurkumy w łagodzeniu bólów mięśniowych. Dlatego tak dobrze stosować ten napój. Wypróbujecie?

Niektóre produkty spożywcze mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Niektóre chronią nawet przed rakiem! Musisz je poznać.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów