Wiemy, co postawi cię na nogi lepiej niż kawa! Naukowcy potwierdzają

Paulina Ermel 29.01.2019
Kobieta trzyma kubek z kawą
Fotografia: Shutterstock

Masz za sobą nieprzespaną noc, a kawa w żaden sposób nie jest w stanie cię pobudzić? Znaleźliśmy dla ciebie skuteczne rozwiązanie!

Codziennie rano sięgasz po kubek kawy z nadzieją, że to właśnie ona cię pobudzi i doda ci energii? Nie działa? Nie szkodzi. Znamy produkt, który na pewno pomoże ci się rozbudzić. Z pewnością zadziała lepiej niż kawa!

Mowa o... czekoladzie! Wystarczy kubek kakao albo kilka kostek o poranku, abyś miał energię na cały dzień. Dlaczego tak się dzieje?

Czekolada na pobudzenie

Czekolada pobudza lepiej niż kawa przez to, że zawiera dużą ilość flawonoidów. To właśnie one odpowiadają za pobudzanie krążenia krwi, pozytywnie wpływają na układ krwionośny, a do tego eliminują poczucie zmęczenia. Prócz flawonoidów czekolada dostarcza również kofeiny, a ta ma działanie pobudzające.

Dlatego też rano, zamiast sięgać po kubek kawy, przygotuj sobie gorącą czekoladę. Pamiętaj, aby jej nie słodzić. Jeżeli z kolei wolisz zjeść kilka kostek czekolady, zadbaj o to, aby miały one jak największą zawartość kakao. Jest ono zdrowe dla naszego organizmu, dostarcza mu wiele niezbędnych do funkcjonowania składników.

Wypróbujecie ten naturalny sposób?

Masz ochotę na wypróbowanie czegoś nowego? Teraz możesz skorzystać z opcji, jaką jest... nocleg pod gołym niebem! Zobaczcie, gdzie znajduje się hotel, który oferuje takie możliwości.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów