Dieta sprzyjająca pięknym włosom. Te produkty sprawią, że twoje włosy będą rosły szybciej

Katarzyna Leszczyńska 29.09.2017
Jedzenie ma wpływ na nasze włosy
Fotografia: Fotografie: pexels.com

Te produkty mają zbawienny wpływ dla całego organizmu.

Czasami mamy ochotę na radykalną zmianę fryzury. Wówczas decydujemy się na mocne cięcie. I choć na początku możemy być zachwyceni, po pewnym czasie znów chcielibyśmy mieć dłuższe włosy. Oczywiście ten problem dotyczy przede wszystkim kobiet, jednak również mężczyźni coraz częściej starają się dbać o swoje włosy. Te produkty sprawią, że twoje włosy będą dłuższe, mocniejsze i bardziej lśniące.

Odpowiednie żywienie jest podstawą w prawidłowym funkcjonowaniu każdego człowieka. Dla twoich włosów szczególnie istotne jest żelazo. Dlatego też powinieneś spożywać czerwone mięso minimum 1-2 razy w tygodniu. Oczywiście nie wolno z nim przesadzać, ponieważ źle działa na funkcjonowanie innych elementów naszego organizmu. Ważne jest też dostarczanie sobie białka, ponieważ włosy są z niego produkowane. Po jakie produkty spożywcze zatem sięgać, żeby mieć piękne i długie włosy? Portal Womenshealthmag.co.uk przygotował dla nas małą ściągawkę.

Jajka

Są jedną z najbogatszych w białko potraw. Dlatego są najlepszym źródłem wzmocnienia naszych włosów. W końcu ich budulcem jest właśnie białko. Cynk, który jest w nich zawarty wspomaga natomiast ich rozwój, odpowiada za gęstość włosów i naprawia zepsute cebulki. Stawiaj przede wszystkim na żółtka. One dostarczą ci dużo biotyny, która wzmacnia włosy. Oprócz jedzenia jajek, możesz przygotować sobie również maseczkę z białek – wystarczy nałożyć je na włosy na 15 minut.

Łosoś jest bogaty w kwasy omega-3
Fotografia: pexels.com

Łosoś

Nie od dziś wiadomo, że kwasy omega-3 są dla niezwykle korzystne dla naszego zdrowia. Ludzki organizm niestety sam ich nie wytwarza. Dlatego jak najczęściej powinieneś spożywać ryby z grupy tych tłustych, m.in. łososie, flądry oraz śledzie. Kwasy omega-3 korzystnie wpływają na cebulki, a w efekcie włosy są mocniejsze i rosną szybciej.

Chude mięso

Oczywiście może być to dowolne czerwone mięso, ale najwięcej składników odżywczych ma wołowina. Tego typu mięso dostarczy nam dużej dawki białka, który podobnie jak w przypadku jajek odpowiada za budowę włosów. Doda nam też witaminy B, która ma bardzo duże znaczenie dla wytrzymałości naszych włosów.

Warzywa

Przede wszystkim te bogate w proteiny. Są to przede wszystkim zielone warzywa: groszek, szpinak, brokuł, jarmuż, brukselka, szparagi, ale również pieczarki oraz kukurydza. Właśnie te składniki dostarczą nam najwięcej białka. Niezwykle istotne są również warzywa i owoce, które dostarczają nam witaminy C, która jest silnym antyoksydantem. Dzięki niej nasze włosy będą mocniejsze. Najwięcej witaminy C dostarczy nam już średniej wielkości papryka.

Zielone warzywa i jajka wpłyną na zdrowe włosy
Fotografia: pexels.com

Marchewka

To dopiero bomba witaminowa. Dlatego ma własny punkt, poza warzywami. Są wypełnione bardzo dużą ilością składników odżywczych oraz witamin takich jak: A, K, C, B6, B1, B2, B3 oraz błonnik, potas, fosfor.

Bardzo ważne w diecie wzmacniającej włosy są również owoce morza. Jedząc je minimum raz w tygodniu dostarczymy sobie dużo cynku, którego niedobór związany jest z wypadaniem włosów. Garść świeżych pestek słonecznika natomiast pokryje nasze zapotrzebowanie na witaminę E, która odpowiedzialna jest za zdrowie włosów i skóry. Wszystko popijaj dużą ilością wody, która jest dobra dla całego organizmu – wypłukuje z niego toksyny.

Oprócz diety staraj się szanować swoje włosy na co dzień. Unikaj spalania ich suszarką, prostownicą i lokówką. Dokładnie rozczesuj je, używając szczotki, która nie wyrywa włosów. Odpowiednio dobieraj maski i odżywki. Od czasu do czasu również zaserwuj im masaż – nawet podczas mycia szamponem. Twoje włosy będą ci wdzięczne, a ty bardzo szybko uzyskasz upragnione efekty.

Co jeść, żeby mieć zdrowe włosy?
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów